Co z kalendarzem szczepień? Dworczyk: 11 marca rusza kolejna rejestracja. Jest prognoza na II kwartał

11 marca rusza rejestracja na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat (rocznik 1952). Dostaną szczepionkę Astra Zeneca. - Od 6 rano będą się mogli rejestrować, to jest grupa ponad 460 tysięcy osób włącznie - przekazał pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk. Jak dodał, w drugim kwartale tempo szczepień ma znacznie przyspieszyć.

Michał Dworczyk przekazał na konferencji prasowej, że w Polsce wykonano już ponad 4 mln szczepień, ponad 1,4 mln osób otrzymało drugą dawkę. Poinformował także, że od czwartku 11 marca od godziny 6 rano rusza rejestracja na szczepienia dla osób z rocznika 1952 (w wieku 69 lat). Zachęcił, bo korzystać z infolinii i z portalu internetowego gov.pl/szczepimysie. Można wysłać też SMS-y.

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Harmonogram szczepień. Od 11 marca ruszają zapisy dla osób w wieku 69 lat

- Od 6 rano będą się mogli rejestrować seniorzy w wieku 69 lat, to jest grupa ponad 460 tysięcy osób. Oczywiście jest możliwość zapisania się w punkcie szczepień, ale namawiamy przede wszystkim z tych kanałów, które nie powodują konieczności wychodzenia z domów. Wykorzystując kanały zdalne mamy gwarancję bezpiecznego zapisania się - powiedział.

Otrzymaliśmy deklarację od producentów, które pozwalają nam oczekiwać, że drugim kwartale otrzymamy około 15 milionów szczepionek, z czego 2,5 miliona to będą jednodawkowe szczepionki Johnson's&Johnson's. To spowoduje bardzo znaczące przyspieszenie programu szczepień w Polsce. Punkty szczepień będą od tego tygodnia dostawały szczegółowe informacje dotyczące zwiększenia przepustowości

- dodał Dworczyk, wskazując, że przekazane informacje są na razie "orientacyjne".

To są informacje wstępne i orientacyjne. Nasze dotychczasowe doświadczenie uczy nas, że mimo, iż dostawaliśmy harmonogramy dostaw na piśmie, to wszystko z dnia na dzień ulegało zmianie. To jest uzależnione od producentów - zaznaczył.

Więcej o: