Waldemar Kraska: W środę ponad 17 tys. nowych przypadków. "Lawinowy wzrost"

Po tym, jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia ogłosił, że w środę 10 marca odnotujemy "jeden z największych wyników w trzeciej fali", wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał konkretną liczbę - wiadomo, że mamy ponad 17 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Po godzinie 8 pisaliśmy, że rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w rozmowie z "Onet Rano" o "jednym z największych wyników w trzeciej fali". Polityk nie podał konkretnej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale stwierdził, że jest ich mniej niż 20 tysięcy.

- Ten wzrost nadal obserwujemy, jednak ten wzrost spowalnia. To nie jest duże spowolnienie, ale obserwujemy, że nie są to takie wzrosty, jak mieliśmy w drugiej fali, co daje jakiś sygnał do tego, że ta epidemia nie rozwinie się tak, jak w drugiej fali - mówił Andrusiewicz.

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"

Ponad 17. tys. nowych przypadków. Waldemar Kraska: Liczba zgonów też jest duża

Bardziej precyzyjne dane podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem telewizji Polsat News. Polityk stwierdził, że mamy do czynienia z "lawinowym wzrostem" liczby zakażeń. 

- Mamy ponad 17 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zgonów też jest duża - mówił Kraska.

Wiceminister powiedział, że do respiratorów podłączonych jest ponad 1900 osób chorych na COVID-19. Ocenił, że "to efekt tego, że bagatelizujemy objawy koronawirusa".

Szczepienie na koronawirusa. Jest ograniczenie terytorialne przy zapisach Koronawirus. Nie zaszczepimy się dalej niż 100 km od domu. Rząd wprowadza zmiany

- Te dane nieporównywalnie większe niż w dniu wczorajszym. To jest bardzo niepokojące, że mamy coraz więcej osób, które są zakażone koronawirusem. Widzimy także, że przybywa nam osób, które trafiają pod respiratory. Prognozujemy, że te duże wzrosty jeszcze utrzymają się. To prawdopodobnie 3-4 tygodnie, kiedy ta fala zacznie opadać - mówił. 

We wtorek 9 marca stwierdzono 9 954 nowych zakażeń koronawirusem. Stwierdzono także 282 zgonów związanych z COVID-19. W środę 3 marca potwierdzono z kolei 15 698 nowych przypadkach i 309 zgonów związanych z koronawirusem.

Tłum nauczycieli na szczepieniach w Toruniu (zdjęcie ilustracyjne) "Rz": W II kwartale rząd chce szczepić 1,5 mln osób tygodniowo

Więcej o: