Koronawirus. Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Są trzy możliwości

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap szczepień przeciw COVID-19. Aby się zaszczepić, należy się zarejestrować. Możemy tego dokonać na kilka różnych sposobów.
Zobacz wideo Szczepienia w Polsce. Jak wygląda kwalifikacja osób ze schorzeniami?

Do kolejnego etapu szczepień przeciw COVID-19 mogą przystąpić osoby w wieku od 65 lat, pacjenci z chorobami przewlekłymi oraz służby mundurowe. Aby się zarejestrować, możemy skorzystać z kilku kanałów rejestracji.

Wojciech Andrusiewicz Koronawirus. Andrusiewicz: W środę jeden z największych wyników w trzeciej fali

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?

Podczas konferencji, która odbyła się 4 lutego, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wyjaśnił, w jaki sposób można zapisać się na szczepienia.

  • Formularz zgłoszeniowy

Pierwszym sposobem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Należy w nim podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy zamieszkania, adres e-mail oraz numer telefonu. Po wysłaniu wypełnionego formularza należy oczekiwać na telefon, aby ustalić z konsultantem termin szczepienia przeciw COVID-19.

  • Bezpłatna infolinia

Rejestracja może odbyć się za pośrednictwem infolinii. Wystarczy przygotować numer PESEL i zadzwonić pod numer 989. Połączenie jest bezpłatne.

  • e-rejestracja za pośrednictwem strony internetowej

Rządowa strona pacjent.gov.pl pozwala zarejestrować się przez internet. Należy wybrać grupę wiekową i termin szczepień. Rejestracja tą drogą wymaga posiadania profilu zaufanego.

  • Rejestracja przez SMS

Ostatni sposób na zarejestrowanie się na szczepienia przeciw COVID-19 polega na wysłaniu SMS-a o treści: SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333. Po otrzymaniu SMS-a zwrotnego należy podać numer PESEL, a w kolejnej wiadomości przysłana zostanie prośba o podanie kodu pocztowego. Następnie system przekaże nam informację o terminie, miejscu i godzinie szczepienia. Wysłanie SMS-a o treści „TAK” potwierdzi zasugerowany termin.

Szczepienie na koronawirusa. Jest ograniczenie terytorialne przy zapisach Koronawirus. Nie zaszczepimy się dalej niż 100 km od domu. Rząd wprowadza zmiany

Jak wygląda harmonogram rejestracji?

Harmonogram szczepień przeciw COVID-19 wygląda następująco:

  • 10 marca - otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle
  • od 11 do 13 marca - rejestracja osób z rocznika 1952
  • od 18 do 20 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1954
  • od 22 do 24 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1956
  • od 25 do 27 marca - rejestracja osób z grupy 70+.

Michał Dworczyk zaznaczył, że wskazane terminy są dedykowane dla osób z określonych roczników. Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanych terminach, to będzie można zarejestrować się w innych dniach. Natomiast rejestracja dla służb mundurowych również rozpocznie się w marcu.

Więcej o: