Do kolejnego etapu szczepień przeciw COVID-19 mogą przystąpić osoby w wieku od 65 lat, pacjenci z chorobami przewlekłymi oraz służby mundurowe. Aby się zarejestrować, możemy skorzystać z kilku kanałów rejestracji.
Podczas konferencji, która odbyła się 4 lutego, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk wyjaśnił, w jaki sposób można zapisać się na szczepienia.
Pierwszym sposobem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Należy w nim podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy zamieszkania, adres e-mail oraz numer telefonu. Po wysłaniu wypełnionego formularza należy oczekiwać na telefon, aby ustalić z konsultantem termin szczepienia przeciw COVID-19.
Rejestracja może odbyć się za pośrednictwem infolinii. Wystarczy przygotować numer PESEL i zadzwonić pod numer 989. Połączenie jest bezpłatne.
Rządowa strona pacjent.gov.pl pozwala zarejestrować się przez internet. Należy wybrać grupę wiekową i termin szczepień. Rejestracja tą drogą wymaga posiadania profilu zaufanego.
Ostatni sposób na zarejestrowanie się na szczepienia przeciw COVID-19 polega na wysłaniu SMS-a o treści: SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333. Po otrzymaniu SMS-a zwrotnego należy podać numer PESEL, a w kolejnej wiadomości przysłana zostanie prośba o podanie kodu pocztowego. Następnie system przekaże nam informację o terminie, miejscu i godzinie szczepienia. Wysłanie SMS-a o treści „TAK” potwierdzi zasugerowany termin.
Harmonogram szczepień przeciw COVID-19 wygląda następująco:
Michał Dworczyk zaznaczył, że wskazane terminy są dedykowane dla osób z określonych roczników. Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanych terminach, to będzie można zarejestrować się w innych dniach. Natomiast rejestracja dla służb mundurowych również rozpocznie się w marcu.