Koronawirus. Andrusiewicz: W środę jeden z największych wyników w trzeciej fali

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w środę 10 marca odnotujemy jeden z najwyższych wyników trzeciej fali. Liczba nowych przypadków koronawirusa ma jednocześnie nie przekroczyć 20 tys. przypadków.

Wojciech Andrusiewicz powiedział, że liczba nowych przypadków koronawirusa będzie wyjątkowo wysoka podczas rozmowy w programie "Onet Rano".

- Ten wzrost nadal obserwujemy, jednak ten wzrost spowalnia. To nie jest duże spowolnienie, ale obserwujemy, że nie są to takie wzrosty, jak mieliśmy w drugiej fali, co daje jakiś sygnał do tego, że ta epidemia nie rozwinie się tak, jak w drugiej fali - mówił Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że we wtorek 9 marca stwierdzono 9 954 nowych zakażeń koronawirusem. Stwierdzono także 282 zgonów związanych z COVID-19. W środę 3 marca potwierdzono z kolei 15 698 nowych przypadkach i 309 zgonów związanych z koronawirusem. 

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

Koronawirus w Polsce. Oficjalny raport o godzinie 10.30

Codzienny raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce publikowany jest codziennie o godzinie 10.30 na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia oraz w mediach społecznych resortu. Dokładną liczbę nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa poznamy już wkrótce. 

Szczepienia przeciw COVID-19. W II kwartale nawet 1,5 mln szczepień tygodniowo?

Z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że w drugim kwartale 2021 roku polski rząd chce szczepić 1,5 mln osób tygodniowo. Harmonogram Narodowego Programu Szczepień, zakładający m.in. zwiększone dostawy szczepionek, zostanie zaprezentowany w drugiej połowie marca. Ogólna liczba szczepień (pierwszą i drugą dawką) przekroczyła w Polsce cztery miliony. W ubiegłym tygodniu (1-7 marca) zaszczepiono nieco ponad 627 tys. osób.

W marcu zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 odbędą się według poniższego harmonogramu:

  • 10 marca - początek rejestracji osób chorych przewlekle
  • od 11 do 13 marca - rejestracja osób z rocznika 1952
  • od 18 do 20 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1954
  • od 22 do 24 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1956
  • od 25 do 27 marca - rejestracja osób z grupy 70+.
Więcej o: