Grodzisk Mazowiecki wprowadza lokalny lockdown. Zamknięto basen, hale sportowe i kina

Polska mierzy się właśnie z trzecią falą koronawirusa. W ciągu ostatniej doby odnotowano 9 954 nowych przypadków zakażenia wirusem w kraju, z czego 1 772 to mieszkańcy województwa mazowieckiego. W Grodzisku Mazowieckim prewencyjnie władze wprowadziły lockdown.

Władze miasta zamknęły basen, hale sportowe, boiska, kina oraz biblioteki. Burmistrz Grzegorz Benedykciński podjął decyzję o wprowadzeniu obostrzenia, nie czekając na zalecenia ze strony rządu.

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

Lockdown w Grodzisku Mazowieckim - władze zamknęły kina, baseny i biblioteki

Grzegorz Benedykcińsk burmistrz Grodziska Mazowieckiego z uwagi na pogarszającą się sytuację w powiecie podjął decyzję o wprowadzeniu lockdownu. Według danych z ostatnich kilku dni wynika, że powiat grodziski znajduje się w czołówce powiatów, w których notuje się najwięcej zakażeń. Według wtorkowych danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby odnotowano tam 52 przypadki zakażenia COVID-19.

Zamknięto basen, hale sportowe, biblioteki, place zabaw oraz kina. - Te miejsca stały się, jak sądzimy, jednym z głównych źródeł transmisji wirusa, dlatego nie było innego wyjścia - powiedział w rozmowie z wp.pl burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Od 5 marca w mieście nie działa również Ośrodek Kultury. Lokalny lockdown ma obowiązywać do 14 marca.

Szczepionka J&JReuters: J&J może mieć kłopoty z wywiązaniem się z dostaw

 Zalecenie NFZ w związku ze wzrostem zakażeń

W poniedziałek Narodowy Fundusz Zdrowia na polecenie ministra zdrowia zalecił ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Zalecenie to dotyczy planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych m.in. endoprotezoplastyki dużych stawów czy zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej. NFZ informuje, że ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Szczepionki z Rosji i z Chin? Michał Dworczyk odpowiadaDworczyk o komunikacie NFZ: Decyzja na końcu będzie zależeć od lekarza

Więcej o: