Jarosław Kaczyński miał się zaszczepić. Jego wizyta została odwołana. "Boimy się o prezesa"

Jarosław Kaczyński miał już wyznaczony termin szczepienia, ale ostatecznie nie doszło do podania mu preparatu przeciw COVID-19. Jak podaje "Super Express", wszystko za sprawą przesunięć w realizacji Narodowego Programu Szczepień oraz wykrycia zakażenia u ministra Michała Dworczyka. - Prezes mógł mieć z nim wcześniej styczność i czekał, jak rozwinie się sytuacja - powiedział ważny polityk koalicji rządzącej.

Szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia ruszyły 25 stycznia. Do tej grupy wiekowej zalicza się również wielu aktywnych polityków, w tym prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier Jarosław Kaczyński. Dziennik "Super Express" ustalił nieoficjalnie, że prezes Kaczyński miał już wyznaczony termin szczepienia w szpitalu, ale w ostatniej chwili jego wizyta została odwołana. 

Zobacz wideo Czy do Polski trafi rosyjska szczepionka? "Jedynymi produktami, które mogą trafić na polski rynek, są produkty zweryfikowane"

 Jarosław Kaczyński czeka na szczepienie. "Ciągle myśli o polityce, o Polsce"

- Przesunęło się coś, ale prezes się zaszczepi. Jarosław chodzi w maseczce, przestrzega obostrzeń, choć prawdę mówiąc on wagi nie przywiązuje do takich przyziemnych spraw, on ciągle myśli o polityce, o Polsce. Przecież już dawno miał mieć także operację wszczepienia endoprotezy w drugiej nodze i do tej pory ona się nie odbyła - powiedział dziennikowi ważny polityk PiS. 

Rozmówca "SE" podkreślił, że nie bez znaczenia dla szczepienia Jarosława Kaczyńskiego było również wykrycie zakażenia SARS-CoV-2 u szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. - Prezes mógł mieć z nim wcześniej styczność i czekał, jak rozwinie się sytuacja - dodał. 

"Super Express" informuje, że niezaszczepienie Jarosława Kaczyńskiego przeciw COVID-19 wzbudza obawę części polityków obozu władzy. - Boimy się o prezesa, ma już 72 lata i powinien się zaszczepić, bo jest narażany codziennie na kontakt z innymi - powiedział inny z wysoko postawionych polityków PiS. 

Więcej o: