Mateusz Morawiecki: Przepraszam "za błędy i niedociągnięcia", które popełniliśmy

Dokładnie rok temu potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Do tego wydarzenia odniósł się w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. "Chciałbym też powiedzieć 'przepraszam' za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy" - napisał szef rządu.

"Rok temu rozpoczęliśmy wspólnie walkę o to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Tysiące osób, pomimo heroizmu i poświęcenia innych, odeszły od nas. Pożegnaliśmy przez ten rok wielu wspaniałych ludzi. W obliczu choroby, Boga i majestatu śmierci wszyscy pozostajemy równi. Oni na zawsze pozostaną w naszych sercach" - napisał na Facebooku szef rządu.

Mateusz Morawiecki podziękował pracownikom medycznym i wszystkim tym, którzy na co dzień ratują życie Polaków na pierwszej linii frontu. Podziękował także pracownikom administracji rządowej, przedsiębiorcom i pracownikom. "Od początku tego kryzysu ramię w ramię, solidarnie walczymy o każdą polską firmę, a obrona miejsc pracy jest - zaraz za ochroną życia i zdrowia - naszym najwyższym priorytetem, i przynosi wymierne efekty, które powinniśmy pokazywać w Europie i na całym świecie" - zauważył premier.

Premier Mateusz Morawiecki przeprasza za błędy

Szef rządu podziękował również wolontariuszom "za ich bezinteresowny trud i troskę". "Chciałbym też powiedzieć 'przepraszam' za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy" - napisał Morawiecki.

Premier zauważył również, że "wielu rzeczy nowoczesne społeczeństwa i kraje muszą uczyć się na nowo". "Być może za bardzo zaufaliśmy naszej technologii i zwyciężyła w nas pewność, że wszystko co złe - wojny, epidemie i kryzysy, dzięki demokracji i rozwojowi nauki oraz techniki, to już archaizmy" - dodał Mateusz Morawiecki. Według szefa rządu pandemia koronawirusa "zerwała nie tylko łańcuchy dostaw", ale też "dała nam bolesną lekcję pokory". "Zrewidowała hierarchię naszych potrzeb i kazała zadać pytania o kluczowe wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu osobistym, ale i społecznym/publicznym" - napisał premier.

"Cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość" - dodał Mateusz Morawiecki w swoim facebookowym wpisie.

Zobacz wideo Czas między przyjęciem dwóch dawek szczepionki ma zostać wydłużony według zaleceń rady medycznej
Więcej o: