Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Są trzy możliwe drogi

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Wyjaśniamy, jak wygląda rejestracja za pośrednictwem infolinii, przez e-rejestrację i w systemie SMS-owym. Przypominamy także, kiedy będzie można zarejestrować się na szczepienie.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na czwartkowej konferencji prasowej zaprezentował harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Mówił także o trzech sposobach na dokonanie zapisu i harmonogramie rejestracji. 

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Michał Dworczyk wyjaśnił

Jak podkreślił na czwartkowej konferencji Michał Dworczyk, są trzy kanały rejestracji.

  • całodobowa i bezpłatna infolinia: 989

Przed wykonaniem telefonu na infolinię należy przygotować swój numer PESEL, a następnie postępować zgodnie z usłyszanymi instrukcjami. Połączenie jest bezpłatne.

 

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy posiadać profil zaufany. Wszystko odbywa się na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Po akceptacji regulaminu system zaproponuje pięć dostępnych terminów szczepień. Jeśli żaden nie jest odpowiedni, można wybrać inny, korzystając z wyszukiwarki.

 
  • rejestracja SMS-owa pod numerem 664 908 556

Należy wysłać SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556, po chwili przyjdzie SMS zwrotny z prośbą o podanie numeru PESEL. Po podaniu go zostanie przysłana kolejna prośba, tym razem o kod pocztowy, a w odpowiedzi system poinformuje o możliwym terminie, miejscu i godzinie szczepienia. Aby ten termin potwierdzić, należy odpisać "TAK".

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w szpitalu polowymNiedzielski: Po świętach wielkanocnych być może luzowanie obostrzeń

Szczepienia przeciw COVID-19. Kiedy będzie można się zarejestrować? Jest harmonogram

Szef Kancelarii Premiera przedstawił terminarz, z którego wynika, że harmonogram rejestracji jest następujący: 

  • 10 marca - początek rejestracji osób chorych przewlekle
  • od 11 do 13 marca - rejestracja osób z rocznika 1952
  • od 18 do 20 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1954
  • od 22 do 24 marca - rejestracja osób z roczników 1952 - 1956
  • od 25 do 27 marca - rejestracja osób z grupy 70+.

Michał Dworczyk przypomniał, że są to terminy dedykowane na zapisy dla tych roczników. Powiedział też, że osoby, którym nie uda się zarejestrować w tych dniach, będą mogły zrobić to w innych dniach. 

Michał DworczykRejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Rząd podał harmonogram

Więcej o: