Powrót dzieci do szkół. Adam Niedzielski podał przybliżony termin

Kiedy dzieci z klas I-III wracały do nauki stacjonarnej, budziło to nadzieję na powrót do szkół również starszych roczników. Pandemia jednak zamiast zwalniać, przyspiesza, zachorowań jest więcej, miejsc w szpitalach brakuje, a w warmińsko-mazurskim najmłodsi znów uczą się zdalnie. Adam Niedzielski mówił o prognozach na najbliższe tygodnie.
Zobacz wideo "Kolejne pandemie to tylko i wyłącznie kwestia czasu"

Trzecia fala pandemii Covid-19 przyspiesza. Jak mówił minister zdrowia, mamy stałą dynamikę wzrostową, liczba nowych przypadków rośnie, a obłożenie łóżek covidowych jest coraz większe. Uczniowie, rodzice i pedagodzy wciąż nie wiedzą, kiedy spotkają się na szkolnych korytarzach. 

Minister Zdrowia: Powrót do szkół związany m.in. ze szczepieniem nauczycieli

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o prognozach dotyczących powrotu dzieci do szkół. Marcowe próbne matury odbywają się co prawda stacjonarnie z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale młodzież wciąż uczy się zdalnie.

Robimy wszystko, żeby akcja szczepieniowa uwzględniała także nauczycieli, wykładowców, tak żeby możliwie szybko powrócić do nauki stacjonarnej

- mówił Adam Niedzielski i dodał, że jesteśmy obecnie w fazie wzrostowej pandemii. Dziś (w środę 3 marca) odnotowano ponad 15 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jeśli jednak uda się dokończyć akcję szczepień, a ta przyniesie efekty i zachorowań będzie mniej, wtedy, jak mówił minister zdrowia, mogą zapaść decyzje o przywróceniu nauki w trybie stacjonarnym.

Decyzje o przywracaniu stacjonarnej edukacji będziemy podejmowali po świętach

- podsumował Niedzielski i wyraził nadzieję, że czas nauki zdalnej zmierza powoli do końca.

Koronawirus w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia

Informacje płynące z resortu zdrowia nie nastrajają optymistycznie. Poinformowano o wykryciu 15698 nowych przypadków COVID-19. Z powodu koronawirusa i chorób współistniejących zmarło ponad 300 osób. Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku epidemii wynosi 1 735 406, a osób zmarłych 44 360. 

Więcej o: