Jolanta Kwaśniewska ma poważne powikłania po COVID-19. Były prezydent poinformował o zapaleniu nerek

Wśród polityków zakażonych koronawirusem znalazła się też była para prezydencka - Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, u których chorobę potwierdzono 6 lutego. Wysoka gorączka, tlen podawany w szpitalu i kroplówki to wspomnienia, które małżonkowie mają już za sobą, jednak ich problemy zdrowotne jeszcze się nie skończyły.

Na początku lutego zarówno u Jolanty Kwaśniewskiej jak i u jej męża odnotowano pozytywny wynik testu na koronawirusa. O tym, jak przechodzą chorobę, mówili w mediach, a Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że jego zdaniem najgorsze mają już za sobą. Okazało się jednak, że dla jego żony powikłania są cięższe niż sam koronawirus.

Jolanta Kwaśniewska zmaga się z zapaleniem nerek

Była pierwsza dama przeszła chorobę nie tak ciężko jak jej mąż, choć wymagała dwudniowej hospitalizacji. Aleksander Kwaśniewski w szpitalu był przez tydzień, zmagał się z wysoką gorączką i męczącym kaszlem, podawano mu tlen.

Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo

- mówił i dodał, że nikomu tego nie życzy.

Jolanta Kwaśniewska mówiła z kolei, że do zakażenia doszło mimo tego, że oboje trzymali się zaleceń sanitarnych.

Po przebytej chorobie oboje mierzą się z powikłaniami. U byłego prezydenta jest to męczący kaszel, natomiast jego żona zachorowała na zapalenie nerek. Aleksander Kwaśniewski uważa, że rekonwalescencja jego żony po COVID-19 i pozbycie się powikłań może jeszcze trochę potrwać.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy przebywają w Szwajcarii 

Jak pisze Radio ZET, małżonkowie już od świąt Bożego Narodzenia przebywają w Szwajcarii. Mieszka tam siostra Aleksandra Kwaśniewskiego, która niedawno straciła męża. Była para prezydencka stara się podtrzymywać ją na duchu w trudnym czasie żałoby, w czym jednak od początku lutego przeszkadzają im problemy zdrowotne.

Zobacz wideo Kwaśniewski: Stratedzy wyborczy, którzy uważali, że trzeba zagrać pandemią na całego pewnie się pomylili
Więcej o: