Zaostrzenie obostrzeń w kolejnych dwóch województwach? RMF FM: Nawet od najbliższego weekendu

Rząd bierze pod uwagę zaostrzenie obostrzeń w kolejnych regionach. Tym razem ma chodzić o województwa pomorskie i lubuskie. Dziennikarz RMF FM ustalił, że nowe regulacje mogą wejść w życie jeszcze w tym tygodniu.

24 lutego rząd ogłosił zaostrzenie niektórych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W całym kraju wprowadzono nakaz noszenia maseczek i zakaz używania przyłbic, szalików i innych części garderoby jako jedynej zasłony twarzy. Bardziej restrykcyjne zasady wprowadzono z kolei w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie zamknięto m.in. kina, teatry i baseny i wprowadzono nauczanie zdalne w klasach I-III szkół podstawowych. W piątek 26 lutego informowaliśmy, że rzecznik Ministerstwa Zdrowia ostrzegał, że taki sam los może czekać kolejne regiony

Zobacz wideo "Kolejne pandemie to tylko i wyłącznie kwestia czasu"

RMF FM: Rząd myśli o zaostrzeniu obostrzeń w woj. pomorskim i lubuskim

- W ślad za województwem warmińsko-mazurskim podążają ostatnio woj. pomorskie i lubuskie - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, apelując o przestrzeganie przepisów epidemicznych.

Radio RMF FM potwierdziło, że wprowadzenie bardziej restrykcyjnych obostrzeń we wspomnianych województwach rzeczywiście jest brane pod uwagę. Z ustaleń Krzysztofa Berendy wynika, że zamknięte mogą tam zostać szkoły, galerie handlowe, hotele, obiekty sportowe, kina i teatry.

Choć gabinet Mateusza Morawieckiego zapowiadał, że zmiany dotyczące obostrzeń będą następować w dwutygodniowych cyklach, niewykluczone, że nowe przepisy wyjdą w życie już od najbliższego weekendu, a więc od soboty 6 marca. Dziennikarz RMF FM potwierdził, że jeśli sytuacja na Pomorzu i w Lubuskiem będzie się pogarszać, rząd nie będzie czekał z wprowadzeniem nowych regulacji. 

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Horban: należy się przygotować na 50-60 proc. więcej przypadkówProf. Horban: Należy się przygotować na 50-60 proc. więcej przypadków

Więcej o: