Wzruszający gest 91-letniego Włocha. Chce odstąpić szczepionkę matce niepełnosprawnego chłopca

91-letni mieszkaniec miasta Massa w Toskanii postanowił odstąpić swoją szczepionkę przeciwko koronawirusowi matce chłopca z niepełnosprawnością. - Ta kobieta nie może zachorować i nie może przynieść wirusa do domu - powiedział włoski senior.

Historię tę opisał florencki dziennik "La Nazione". Kiedy sędziwy mężczyzna otrzymał zaproszenie na szczepionkę na początek marca, zawiadomił miejscową służbę zdrowia, że chce ją odstąpić kobiecie, która niedawno zaapelowała o to, by pierwszeństwo mieli też opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Kobieta wychowuje syna z poważną niepełnosprawnością. Lekarze uznali, że nie może on zostać zaszczepiony z powodu swojego stanu zdrowia. Dlatego w tej sytuacji priorytetem okazało się podanie preparatu opiekującej się nim matce, której na mocy obowiązujących przepisów na razie to nie przysługuje.

Zobacz wideo "Kolejne pandemie to tylko i wyłącznie kwestia czasu"

"Moje serce zamarło"

Właśnie to skłoniło mężczyznę do jego gestu, który powiedział : "Zaszczepcie najpierw tę kobietę. Ta kobieta nie może zachorować i nie może przynieść wirusa do domu. Ja mam już 91 lat". Władze sanitarne muszą zdecydować, czy jego prośba zostanie spełniona.

- Moje serce zamarło. Bardzo silne emocje. Dziękuję - skomentowała kobieta w rozmowie z "La Nazione".

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl