Adam Niedzielski: Mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem

Sytuacja epidemiologiczna w kraju uległa pogorszeniu. Adam Niedzielski poinformował już, że ostatniej doby odnotowano powyżej 12 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podaje takie informacje oficjalnie dopiero o 10:30.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w radiu TOK FM, że podczas ostatniej doby odnotowano 12 146 przypadków koronawirusa. To bardzo duży wzrost, poprzedniego dnia było ich 6 tysięcy. Ostatnim razem taki skok odnotowano 6 stycznia, kiedy odnotowano ponad 14 tysięcy przypadków. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 67 osób, a z powodu chorób współistniejących z Covid-19 odnotowano 305 zgonów. 

Można się spodziewać ponownego wprowadzenia obostrzeń

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, szczegółowe nowe zasady dotyczące obostrzeń związane z epidemią koronawirusa. Jak pisaliśmy w gazeta.pl, dzisiejsze ogłoszenia mogą dotyczyć też obowiązku noszenia maseczek zamiast przyłbic i przekraczania granic Polski. 

Warmińsko-mazurskie: sytuacja najtrudniejsza w kraju

Sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim wygląda na tle innych regionów kraju bardzo źle. Mobilność społeczna i powrót do szkół spowodowały zwiększenie ilości zachorowań.

Piotr Müller, rzecznik rządu, stwierdził w programie "Graffiti" w "Polsat News", że dzisiaj bariera 10 tysięcy zachorowań będzie przekroczona

Müller pytany w "Polsat News" o restrykcje przyznał, że sytuacja epidemiologiczna jest trudniejsza niż dwa tygodnie temu, w związku z czym można się spodziewać ponownego wprowadzenia obostrzeń, które zostały ostatnio nieco poluzowane. 

Dziś o godz. 10 jest posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, na którym będą ostatnie dyskusje w tym zakresie, ale widać bardzo duże różnice między regionami Polski, co do liczby zakażeń

- powiedział rzecznik rządu.

Zobacz wideo Koniec z noszeniem przyłbic? "Ta decyzja powinna być wprowadzona rok temu"
Więcej o: