Do grona ozdrowieńców dołączyło kolejnych 5 143 pacjentów - od początku epidemii jest to już 1 389 516 osób. W ciągu ostatniej doby zmieniła się również liczba osób przebywających na kwarantannie - jest ich obecnie 161 407, co oznacza wzrost w porównaniu do poprzedniego dnia o 14 199 osób.
O 11 spadła liczba zajętych respiratorów, a o 482 wzrosła liczba zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Oznacza to, że zajętych jest już łącznie 1 347 respiratorów i 13 350 łóżek, co przekłada się na 52 proc. zajętych respiratorów i 51 proc. zajętych łóżek covidowych.
Nowe przypadku zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (1028), warmińsko-mazurskiego (725), pomorskiego (515), śląskiego (461), kujawsko-pomorskiego (453), wielkopolskiego (450), łódzkiego (401), dolnośląskiego (348), zachodniopomorskiego (330), lubelskiego (328), małopolskiego (293), podkarpackiego (253), podlaskiego (193), lubuskiego (145), świętokrzyskiego (119), opolskiego (73).195 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
"Z powodu COVID-19 zmarło 47 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 200 osób" - przekazał resort zdrowia.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w marcu przekroczymy "wydolność" 3-4 milionów szczepień. Niedzielski dodał, że w bieżącym tygodniu prawdopodobnie zostanie przekroczona liczba 3 milionów osób zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19. - Do jesieni jesteśmy w stanie zaszczepić 60-70 proc. dorosłej populacji, czyli ponad 20 mln osób - powiedział szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski poinformował również, że poddał się samoizolacji domowej w związku z wykryciem koronawirusa u Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. Niedzielski w ubiegłym tygodniu pojawił się z Dworczykiem na wspólnej konferencji prasowej, na której dzieliło ich około pół metra.