Szef KPRM zakażony koronawirusem. Müller: Brak przesłanek do objęcia kwarantanną premiera

W związku ze stosowaniem w KPRM wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller po tym, jak pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W poniedziałek po południu Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że w związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym.

Rzecznik rządu: Nie zaistniały przesłanki do objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego

Rzecznik rządu Piotr Müller w późniejszym komunikacie przesłanym PAP podkreślił, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stosowane są wszystkie zasady związane z zapobieganiem zakażeń.

Zobacz wideo Czy będą zmiany w zasadach zasłaniania ust i nosa? "Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, chustami"

Jak wskazał, realizowane są spotkania zdalne, stosowane są maseczki, dezynfekcja, odbywa się mierzenie temperatury oraz podejmowane są inne niezbędne działania.

"W związku ze stosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera" - poinformował Müller.

PAP, autorzy: Monika Zdziera, Mateusz Roszak/mzd/mro/ par/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: