Duda: Służba zdrowia zdała egzamin w czasie pandemii koronawirusa. Lekarze nie musieli wybierać

Polska służba zdrowia zdała egzamin w okresie pandemii COVID-19 - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego jest to zasługą z jednej strony tych, którzy przygotowali służbę zdrowia na trudne sytuacje, jak pandemia, a z drugiej tych, którzy w tym czasie realizowali świadczenia medyczne.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19. W spotkaniu wziął udział także prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady ds. Ochrony Zdrowia, którą w ostatnim czasie powołał prezydent.

Michał DworczykMichał Dworczyk zakażony koronawirusem. "Przestrzegajmy zasad sanitarnych"

Prezydent Andrzej Duda: Służba zdrowia zdała egzamin w czasie pandemii koronawirusa

- Zapewniam, że tutaj w Pałacu Prezydenckim przez najbliższe lata, kiedy będę nadal sprawował urząd prezydenta, będzie trwała nieprzerwana debata na temat ochrony zdrowia i tego, jak ją uczynić jeszcze lepszą - mówił prezydent, otwierając spotkanie.

Podkreślił, że "polska służba zdrowia zdała egzamin w okresie pandemii koronawirusa". - Myśmy nie mieli sytuacji, że nie starczyło dla ludzi miejsc w szpitalach (...); na szczęście nasi lekarze nie musieli wybierać, komu dać środki ochrony zdrowia, środki ratujące życie takie jak choćby respirator, a komu nie - mówił Duda.

Prezydent zaznaczył, że na taką sytuację złożyło się wiele elementów. Jak mówił, jest to ogromną zasługą tych wszystkich, którzy "z jednej strony polską służbę zdrowia przygotowywali na różnego rodzaju niespodziewane, trudne okoliczności, a z drugiej strony także tych, którzy ochronę zdrowia w znaczeniu świadczeń medycznych przez ten czas realizowali".

Zobacz wideo Zmiany w harmonogramie szczepień. "Do 7 marca chcemy zaszczepić nauczycieli"

Prezydent wyraził wdzięczność za te działania i zapewnił, że będą kontynuowane starania, by ochrona zdrowia "była jeszcze lepsza", by personel medyczny miał jeszcze lepsze warunki wykonywania świadczeń medycznych; "żeby wszyscy, którzy działają w bardzo szeroko pojętym systemie ochrony zdrowia, mieli jak najlepsze warunki".

PAP, autorzy: Marzena Kozłowska/mzk/itm/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: