Wiceminister zdrowia podał liczbę nowych zakażeń COVID-19. "1,3 tys. więcej niż tydzień temu"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w poniedziałek rano podał liczbę nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Według najnowszych danych, ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 3 890 osób.
Zobacz wideo Zmiany w harmonogramie szczepień. "Do 7 marca chcemy zaszczepić nauczycieli"

Waldemar Kraska podał nowe dane epidemiologiczne na antenie Polskiego Radia 24. Wiceminister zdrowia dodał, że ostatni wzrost zakażeń sugeruje, że Polska jest już w trzeciej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Waldemar Kraska o nowej liczbie przypadków: Z dzisiejszych danych widzimy trend wzrostowy

- Z dzisiejszych danych widzimy trend wzrostowy. To ponad 1,3 tys. przypadków więcej niż tydzień wcześniej. Jesteśmy w okresie III fali. Pytanie, jak wysoka będzie. Niestety coraz więcej osób trafia do szpitali z powodu COVID-19 - mówił wiceszef resortu zdrowia.

Waldemar Kraska powiedział, że ostatniej doby zakażonych zostało 3 890 osób. Dla porównania w poniedziałek 15 lutego dokładnie tydzień temu, Ministerstwo Zdrowia informowało o 2 543 zakażeniach. Polityk potwierdził, że rząd zastanawia się nad wprowadzeniem kolejnych ograniczeń, tak jak ma to miejsce w innych krajach Europy.

- Część państw wprowadziło system, że można wjechać do danego kraju, gdy ma się ujemny wynik testu na COVID-19 z ostatnich 48 godzin. Też rozważamy taki wariant, szczególnie na granicy południowej. W tym tygodniu może zostać podjęta decyzja - przekazał Waldemar Kraska.

Szczepionka na koronawirusaW poniedziałek dostawa szczepionek Pfizera do Polski. "Priorytetem drugie dawki"

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że w Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa. - Absolutnie, my już trzecią falę mamy. To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości. My już mamy trzecią falę. Pytanie jest, nie "czy", tylko "jakiej skali" ona będzie - podkreślił polityk.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że na zjawisko to złożyło się rozprzestrzenianie się brytyjskiego wariantu COVID-19 oraz problem z utrzymaniem dyscypliny społecznej dotyczącej przestrzegania obostrzeń epidemiologicznych.

Adam NiedzielskiNiedzielski o liczbie zakażeń: To potwierdzenie, że 3. fala jest w Polsce