Adam Niedzielski: Dwie dawki szczepionki otrzymało już 929 tysięcy osób. Padł także nowy dzienny rekord

Jak podał na swoim Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, w zeszłym tygodniu padł rekord liczby dziennych szczepień - 170 tysięcy. Niecały milion osób otrzymało natomiast dwie dawki preparatu.

W niedzielę 21 lutego Adam Niedzielski zrobił na swoim Twitterze małe podsumowanie dotyczące aktualnego stanu szczepień na koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że w zeszłym tygodniu padł rekord podania dawek szczepionki - preparat otrzymało wówczas ponad pół miliona osób. Rząd ma w planach zaszczepienie całej populacji osób dorosłych kraju, która wynosi ponad 31 milionów osób. 

Szczepionka na koronawirusaW poniedziałek dostawa szczepionek Pfizera do Polski. "Priorytetem drugie dawki"

"W tym tygodniu zaszczepiliśmy ponad 580 tys. osób! Odnotowaliśmy też najwyższy dzienny wynik przekraczający 170 tys. W sumie już ponad 2,7 mln szczepień w tym dwie dawki otrzymało 929 tys. osób" - pisał na swoim Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

W poniedziałek 22 lutego do Polski ma dotrzeć natomiast ponad 500 tys. szczepionek Pfizer. Będzie to 58. dzień szczepień w Polsce. Pod koniec tygodnia spodziewane są natomiast dostawy także szczepionek od Moderny - 150 tysięcy.

Władimir PutinRosja wprowadza trzecią szczepionkę przeciwko COVID-19

Szczepienia COVID-10. Kolejne terminy - kto będzie mógł się niedługo zaszczepić? 

Co ze szczepieniami kolejnych grup? Jak podało RMF FM 15 marca rozpoczną się szczepienia osób z grupy 1B, czyli przewlekle chorych (po przeszczepach, a także dializowanych oraz mechanicznie wentylowanych) - potrwają one 5 dni, ponieważ grupa ta liczy zaledwie 70 tys. osób. Przewidziane są dla niej produkty od Pfizera i Moderny. 

22 marca mają się natomiast rozpocząć szczepienia służb mundurowych (służby więziennej, żołnierzy, policjantów), które trwać będą do 5 kwietnia. Od połowy marca rząd ma w planach także wznowienie zapisów dla osób powyżej 70 lat. Takich osób w bazie jest ponad 600 tysięcy. 

Zobacz wideo

***

W marcu minie rok od stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak pandemia zmieniła Wasze życie? Co straciliście, a co zyskaliście w mijającym roku? Czekamy na Wasze relacje. Na adres e-mailowy listydoredakcji@gazeta.pl możecie przesyłać zarówno pisemne wypowiedzi, jak i w formie nagrań wideo (do 20 sekund, najlepiej nagrywane w poziomie). Wasze historie zostaną wykorzystane w materiałach publikowanych w Gazeta.pl.