Dostałeś SMS z rządowego numeru w sprawie szczepienia? Potwierdzenie chęci przyjęcia szczepionki nic nie zmienia

Osoby spoza grup priorytetowych, które zgłosiły chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 otrzymały SMS z prośbą o potwierdzenie. Dało to sporą nadzieję na to, że nastąpiły zmiany w harmonogramie szczepień, lub udało się uzyskać więcej dawek. Nic z tego.

W marcu minie rok od stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak pandemia zmieniła Wasze życie? Co straciliście, a co zyskaliście w mijającym roku? Czekamy na Wasze relacje. Na adres e-mailowy listydoredakcji@gazeta.pl możecie przesyłać zarówno pisemne wypowiedzi, jak i w formie nagrań wideo (do 20 sekund, najlepiej nagrywane w poziomie). Wasze historie zostaną wykorzystane w materiałach publikowanych w Gazeta.pl.

Epidemia koronawirusa. SłowacjaKoronawirus. Słowacja prawie jak Bergamo. Rząd prosi o pomoc Unię Europejską

Można potwierdzić chęć szczepienia, ale to nic nie da

W połowie stycznia, razem z zapisami dla seniorów powyżej 80. roku życia, rząd uruchomił również zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla wszystkich zainteresowanych. Chętni mogli wtedy zgłosić chęć szczepienia.

W ostatnich dniach wiele z tych osób otrzymało SMS z rządowego numeru z prośbą o potwierdzenie.

Nadal chcesz zapisac sie na szczepienie przeciw Covid-19? Odpowiedz POTWIERDZAM lub skontaktuj sie z numerem 989

- tak brzmi wiadomość, która wzbudziła nadzieję na to, że osoby, które nie należą do grup szczepionych w pierwszej kolejności, też będą mogły otrzymać swoje dawki. Nic bardziej mylnego.

Wykazano związek COVID-19 ze zmianami w oczachWykazano związek COVID-19 ze zmianami w oczach

Automatyczny system rejestracji. Terminów jak nie było, tak nie ma

SMS to tylko część automatycznego systemu rejestracji. Gdyby wysłać odpowiedź o treści "potwierdzam", system poinformuje, że w obecnej chwili nie ma wolnych terminów.

Reporter RMF FM zadzwonił na podany numer 989 i usłyszał, że odpowiedź i tak nic nie wniesie, bo w tym momencie prowadzone są zapisy dla osób powyżej 70. roku życia. Przyjdzie jedynie kolejny sms z prośbą o podanie numeru pesel, ale nie trzeba tego robić, bo te wiadomości są rozsyłane automatycznie i nie mają na nic wpływu - usłyszał reporter, jak pisze rmf24.pl

Zobacz wideo Czy wszyscy dorośli Polacy zostaną zaszczepieni w 2021 roku?