RMF: Kolejne opóźnienia w dostawie szczepionek przeciwko COVID-19. Polska czeka na transport 82 tys. dawek

Polska czeka na transport 82 tys. dawek szczepionki Moderna, który miał dotrzeć do Polski w niedzielę. Agencja Rezerw Materiałowych "spodziewa" się go w tym tygodniu, ale pewności nie ma.

Jak podaje RMF FM, opóźnia się transport 82 tysięcy dawek preparatu produkowanego przez firmę Moderna, który miał dotrzeć do Polski w niedzielę. - Transportu (...) szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Moderna spodziewamy się w tym tygodniu, ale nie mamy jeszcze 100 proc. potwierdzenia - przekazała w rozmowie z radiem Agencja Rezerw Materiałowych. RMF zauważa, że Moderna nadal nie podała konkretnej daty dostawy szczepionek. - Należy także postawić pytania: czy w związku z zaistniałą sytuacją transporty szczepionek do szpitali będą też się opóźniać i czy same szczepienia będą przesuwane? - pyta dziennikarz Paweł Balinowski.

Zaszczepiono ponad 1,6 mln osób

Do tej pory (stan na 9.02. godz. 7:00) w Polsce wykonano 1 656 708 szczepień: pierwszą dawką - 1 206 212, a drugą - 450 496. Jak wynika z danych udostępnionych na rządowej stronie internetowej, dzienna liczba szczepień wynosi 14 568.

Od poniedziałku trwa rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Jak poinformował Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień, w pierwszym dniu zgłosiło się 100 tys. osób.

W marcu minie rok od stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak pandemia zmieniła Wasze życie? Co straciliście, a co zyskaliście w mijającym roku? Czekamy na Wasze relacje. Na adres e-mailowy listydoredakcji@gazeta.pl możecie przesyłać zarówno pisemne wypowiedzi, jak i w formie nagrań wideo (do 20 sekund, najlepiej nagrywane w poziomie). Wasze historie zostaną wykorzystane w materiałach publikowanych w Gazeta.pl.

***

Masz wątpliwości co do udziału w programie szczepień? Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? W poniższych tekstach eksperci wyjaśniają, że szczepionki są w pełni bezpiecznym sposobem na powstrzymanie pandemii, a także zadbanie o zdrowie swoje oraz najbliższych.

Zobacz wideo Różna skuteczność szczepionek Pfizera, Moderny i AstraZeneca? Dworczyk odpowiada
Więcej o: