Nieoficjalnie: Będzie nowy harmonogram szczepień. Ma uwzględnić zmniejszenie i opóźnienia dostaw

W poniedziałek przed godz. 14 szef KPRM Michał Dworczyk ma przedstawić nowy harmonogram szczepień - podaje nieoficjalnie Polsat News. Nowy harmonogram ma uwzględniać zmniejszenie dostaw szczepionek oraz opóźnienia.

W poniedziałek do Polski dotarła kolejna dostawa szczepionek przeciw koronawirusowi. Na warszawskim lotnisku na Okęciu wylądował czarterowy samolot, który przywiózł około 320 tysięcy dawek preparatu od firm Pfizer i BioNTech. Szczepionki trafią do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych, skąd zostaną rozdzielone do poszczególnych punktów szczepień.

Z kolei dzień wcześniej - w niedzielę - do Polski trafiło 42 tys. szczepionek od firmy Moderna. To opóźniona dostawa, która miała dotrzeć do Polski w ostatni wtorek.

Jak podaje nieoficjalnie Polsat News, w związku ze zmniejszeniem i opóźnieniami w dostawach w poniedziałek ma zostać zaprezentowany przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka nowy harmonogram szczepień.

- Na pewno wszystkie osoby zaszczepione pierwszą dawką będą miały dostęp do drugiej dawki. W przypadku kolejnych seniorów i osób z grupy zero zmniejszymy tempo szczepień. W najbliższych dniach zmiany te będą komunikowane - zapowiadał przed kilkoma dniami w rozmowie z Polską Agencją Prasową szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Koronawirus. Szczepienia w Polsce

Do tej pory w Polsce wykonano ok. 1,18 mln szczepień. Jak podaje rząd, w magazynie znajduje się ok. 417 tys. dawek (w tym na drugie szczepienie). Do punktów dostarczono do tej pory ponad 1,24 mln szczepionek. Zutylizowano prawie 3 tys. dawek.

Zobacz wideo Bielan o szczepieniu posła Girzyńskiego: Jakaś kara musi być (wypowiedź z 28 stycznia)
Więcej o: