Pentagon wstrzymuje szczepienia więźniów w bazie Guantanamo. Republikanie byli oburzeni planem

Pentagon tymczasowo wstrzymuje plan szczepień od koronawirusa 40 więźniów w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby. - Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony. Wstrzymujemy plan - wyjaśnił.

Ogłoszony przez Pentagon zamiar szczepienia osadzonych w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo, w tym pięciu oskarżonych o udział w zamachach z 11 września 2001, oburzył niektórych republikanów.

Zobacz wideo Jak długo utrzyma się odporność na wirusa? Odpowiada dr Grażyna Cholewińska-Szymańska

Plan spotkał się z krytyką po tym, gdy The New York Times poinformował, że szczepienia więźniów rozpoczną się w najbliższych dniach. Zastępca lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów Stephen Scalis uznał plan za "oburzający", ponieważ terroryści otrzymaliby szczepionkę wcześniej niż wielu starszych Amerykanów i weteranów.

Rzecznik prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w sobotę, że Departament Obrony "wstrzyma" plan szczepień osób przetrzymywanych w Guantanamo, i najpierw dokona przeglądu środków ochrony pracujących tam żołnierzy. "Pozostajemy wierni naszym obowiązkom zapewnienia bezpieczeństwa naszym żołnierzom" - poinformował Kirby.

Autor: wr / PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: