Koronawirus w Polsce. 336 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na przestrzeni poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 336 pacjentów. Łączna liczba zgonów od początku epidemii wzrosła tym samym do 36 780.

Resort w swoim komunikacie przekazał również, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik w przypadku kolejnych 6 144 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, liczba zakażeń w naszym kraju osiągnęła już liczbę 1 502 810.

Szczepionka na koronawirusaNiedzielski: Chcemy złożyć zamówienie na 4-5 mln dodatkowych szczepień

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w sieci przez resort zdrowia, większość ofiar koronawirusa z ostatnich 24 godzin miała choroby współistniejące - takich przypadków było 271. Pozostałe 65 osób chorób tych nie miało. Od początku epidemii w naszym kraju z powodu COVID-19 zmarło już 36 780 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Resort planuje zakup kolejnych szczepionek

W czwartek na konferencji prasowej, minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił zniesienie godzin dla seniorów oraz otwarcie galerii handlowych, muzeów i galerii sztuki od 1 lutego. W dalszym ciągu obowiązują pozostałe restrykcje sanitarne. Minister był pytany przez dziennikarzy o szczepienia przeciwko koronawirusowi.

- W tej chwili mamy zakontraktowane 85 mln szczepionek. Mamy ich więcej, niż ludności - powiedział Niedzielski. Minister stwierdził, że problem leży w dostawach. - Domówiliśmy 25 mln dawek szczepionki Pfizera, to nie jest prawda, że nie domawiamy. Moderna: kupiliśmy podstawowy zakup, chwilowo zrezygnowaliśmy z drugiej dostawy, bo miała być późno. Wczoraj podjęliśmy decyzję o zakupieniu dodatkowych szczepionek Moderny. Będziemy chcieli złożyć zamówienie rzędu 4-5 mln dodatkowych szczepień. Powielanie hasła, że nie kupujemy, traktuję to jak nic innego tylko atak polityczny - dodał.

Szczepionka na koronawirusaNiemcy: Szczepionka AstraZeneca zalecana tylko dla osób poniżej 65. r.ż.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Od 1 lutego otwarte galerie handlowe i galerie sztuki. Zniesione zostają godziny dla seniorów
Więcej o: