Lubelskie. Kanclerz uczelni zaszczepiła się przeciw COVID-19. To szefowa Porozumienia w okręgu

Posłanka PO Marta Wcisło zarzuciła władzom prywatnej uczelni, że dopuściła się szczepień swoich pracowników poza kolejnością. Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie Teresa Bogacka tłumaczy jednak, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami. Jednocześnie okazało się, że kanclerz, która jest też szefową Porozumienia w regionie, już przyjęła szczepionkę.

Cytowana przez Onet posłanka Marta Wcisło zarzuciła uczelni nieprawidłowości podczas ostatniej konferencji prasowej. - Szczepionek nie ma, szczepionek brakuje, seniorzy czekają, a poza systemem i poza kolejką są szczepione osoby w sile wieku, które mogłyby poczekać. Są to pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. W tym tygodniu odbywają się szczepienia. Czy tak być powinno? - mówiła.

Lubelskie. Przewodnicząca Porozumienia przyjęła już szczepionkę

Posłanka PO zgłosiła ten fakt wojewodzie lubelskiemu Lechowi Sprawce, który zapowiedział przeprowadzenie kontroli w placówce. Przedstawiciele WSEI wyjaśniają, że szczepienia odbyły się zgodnie z prawem. - Jako pracodawca uczelnia zgłosiła 257 studentów z 1905, którzy studiują na kierunku "Pielęgniarstwo" oraz 16 pracowników i współpracowników związanych ściśle z kierunkiem "Pielęgniarstwo" ze wskazaniem Instytutu Medycyny Wsi, jako jednostki, do której skierowaliśmy studentów i pracowników na szczepienia - powiedziała kanclerz uczelni Teresa Bogacka.

W rozmowie z Onetem kanclerz przyznała, że sama również znalazła się na liście osób zgłoszonych do szczepienia. - W tej grupie pracowników zostałam również zgłoszona i tydzień temu zostałam zaszczepiona - wyjaśniła.

Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych Teresa Bogacka startowała z 11. miejsca listy Zjednoczonej Prawicy do Sejmu. W uzyskaniu mandatu nie pomogło jej nawet osobiste wsparcie Jarosława Gowina. W lipcu 2020 roku Bogacka objęła jednak funkcję przewodniczącej Porozumienia w okręgu lubelskim, zastępując na tym stanowisku byłego senatora prof. Andrzeja Stanisławka. Ze strony polityczki wynika, że ukończyła Technikum Handlowe im. A. i J. Vetterów, a w 1982 roku uzyskała magisterium na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. 

Lubelskie. Teresa Bogacka tłumaczy zasadność szczepień

Uczelnia poinformowała, że przeprowadzane w niej szczepienia odbywają się na postawie rozporządzenia Rady Ministrów z 14 stycznia 2021 roku i interpretacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Punkt szczepień zlokalizowany był w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie.

- Studenci kierunku "Pielęgniarstwo" oraz wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku, a także pracownicy administracyjni i techniczni mający ścisły związek z kształceniem na tym kierunku, mogli być zgłaszani do grupy "zero" - wyjaśniła Bogacka.

Zobacz wideo Etap odpowiedzialności przedłużony do 14 lutego. Restauracje, hotele i stoki nadal zamknięte
Więcej o: