Koronawirus w Polsce. 389 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia zakomunikowało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło w naszym kraju kolejnych 389 pacjentów. Powoduje to, że łączna liczba zgonów od początku epidemii wzrosła do 36 443.

Resort dodatkowo przekazał, że przeprowadzone na przestrzeni ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 7 156 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, łączna liczba zakażeń w Polsce wynosi obecnie 1 496 665.

Wojciech AndrusiewiczNa wiosnę ruszy "plan odbudowy zdrowia Polaków". Ministerstwo przygotuje bon

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 miała choroby współistniejące - takich przypadków było 311. Pozostałe 78 osób chorób tych nie miało. Obecnie licznik zgonów z powodu koronawirusa wynosi 36 443.

Koronawirus w Polsce. Na wiosnę ruszy plan odbudowy zdrowia Polaków

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia, zapowiedział, że na wiosnę ma ruszyć plan odbudowy zdrowia Polaków. Program zakłada wprowadzenie bonu na wykonanie podstawowej diagnostyki, która pozwoli podjąć decyzję o ewentualnym dalszym leczeniu.

- Program będzie polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po covidzie mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia - wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo - podkreślił.

Andrusiewicz wyjaśnił, że "będzie to coś na zasadzie bonu do wykorzystania przy diagnostyce". Dodał, że resortowi zależy na tym, aby każdy pacjent po przeprowadzeniu badań mógł podjąć świadomą decyzję o dalszym leczeniu. W ramach programu planowane jest też zlikwidowanie kolejek do lekarzy specjalistów.

Pandemia koronawirusa. Laboratorium wykonujące testy na obecność Covid-19. Olsztyn, 11 marca 2020Niedzielski: Brytyjski wariant COVID-19 jest obecny w Polsce. Drugi przypadek

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Szpital Bródnowski ma sposób, aby nie marnować szczepionek
Więcej o: