Kiedy powrót kolejnych uczniów do szkół? Wiceminister: Komunikaty w najbliższych dniach

Wiceminister edukacji powiedział, że "w najbliższych dniach" należy spodziewać się komunikatów dotyczących powrotu do nauczania stacjonarnego. Możliwe, że ósmoklasiści i maturzyści usiądą w szkolnych ławach już lutym - zapowiedział Tomasz Rzymkowski.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w poniedziałek 18 stycznia. Czy była to dobra decyzja? Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski, który był gościem Radia Łódź, stwierdził, że wstępnie można ocenić, że tak. Polityk zaznaczył jednak, że na jednoznaczne dane trzeba jeszcze poczekać "dobę lub dwie". - Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy - mówił.

Zobacz wideo Minister zdrowia: Klasy I-III szkół podstawowych wracają do nauczania stacjonarnego

Tomasz Rzymowski: W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów

Wiceminister edukacji stwierdził, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka, który mówił o możliwym powrocie kolejnych uczniów do szkół w lutym. Zastrzegł jednocześnie, że decyzja o rozszerzeniu nauki stacjonarnej na kolejne klasy będzie podejmowana, gdy do resortu dotrą dane i prognozy epidemiczne.

- W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego - powiedział Tomasz Rzymowski. 

Pogoda. Śnieg i śliskie drogi zaskoczyły kierowców. GDDKiA: Na sieci pracują 572 pojazdy (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Śnieg i oblodzenie utrudniają jazdę. Na drogach pługopiaskarki

Przemysław Czarnek o powrocie do szkół kolejnych uczniów: Jeśli nie trafi do nas trzecia fala

W połowie stycznia minister edukacji i nauki mówił o możliwym powrocie do szkół kolejnych grup uczniów. Stwierdził wówczas, że po dzieciach z klas I-III szkół podstawowych przyjdzie czas na ósmoklasistów i maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminów.

- Jeśli nie trafi do nas trzecia fala, to mam nadzieję, że już w lutym przynajmniej w systemie hybrydowym będziemy mogli puścić do szkół uczniów klas VIII i uczniów klas maturalnych - mówił Przemysław Czarnek. 

Jarosław Jakimowicz, Magdalena OgórekSzłapka walczy z TVP. Chce wiedzieć, ile zarabiają Ogórek i Jakimowicz

Więcej o: