Dworczyk: Wtorkowa dostawa szczepionki Moderny została odwołana. Możliwa "modyfikacja harmonogramu"

- Po odwołaniu wtorkowego transportu szczepionek Moderny, kiedy ustalimy szczegóły tego, z czym właściwie musimy się liczyć będziemy - jeśli będzie taka konieczność - modyfikowali harmonogram szczepień. Na razie harmonogram nie zmienia się - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera przekazał na briefingu prasowym, że odwołanie wtorkowej dostawy szczepionki Moderna do Polski to "informacja z ostatniej chwili". - Będziemy przekazywać dalsze informacje, jak tylko precyzyjne informacje spłyną od producenta - zapewnił Michał Dworczyk. Dopytywany, czy oznacza to przesunięcie też dostawy kolejnych transz, polityk oświadczył, że ma nadzieję, że tak nie będzie, ale dopóki nie ma "twardych dokumentów" nie chce składać żadnych deklaracji.

Wszystkie szczepienia w tym tygodniu zostaną wykonane

Minister zapewnił, że w tym tygodniu wszystkie szczepienia zostaną wykonane, ponieważ wszystkie szczepionki wyjechały już z magazynów i do godz. 12:00 dojadą do punktów szczepień. - Jak będzie potem? Dzisiaj jeszcze na pewno, jak tylko otrzymamy precyzyjne informacje, przekażemy taki komunikat - zapewnił.

Michał Dworczyk podkreślił, że na razie harmonogram szczepień się nie zmienia. - Po tych informacjach od Moderny, kiedy ustalimy szczegóły tego, z czym musimy się właściwie liczyć, poza tym, że jutro nie dotrze ten transport, będziemy - jeśli będzie taka konieczność - modyfikowali harmonogram - dodał.

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Mateusz Roszak/PAP

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach:

Zobacz wideo Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska wyjaśnia, co ze szczepieniami w trakcie leczenia onkologicznego
Więcej o: