Koronawirus w Polsce. 38 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem w naszym kraju zmarło kolejnych 38 pacjentów. Dodając to do całkowitego bilansu, liczba zgonów od początku epidemii wynosi na ten moment 35 401.

Resort dodatkowo poinformował, że przeprowadzone na przestrzeni ostatniej doby testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik w przypadku kolejnych 2 419 osób. Powoduje to, że łączna liczba zakażeń od początku epidemii w naszym kraju wzrosła do 1 478 119.

Numer 22 295 00 85 z ważnymi informacjami dotyczącymi szczepień.Numer 22 295 00 85 z ważnymi informacjami dotyczącymi szczepień

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, spośród wszystkich pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 24 godzin przegrali walkę z COVID-19 większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 28. Pozostałe 10 osób chorób tych nie miało. Liczba zgonów od początku epidemii w Polsce wynosi na ten moment 35 401.

Koronawirus w Polsce. Brakuje terminów na szczepienia

- Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do 31 marca - powiedział podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

- Zgodnie z umową wynegocjowaną przez KE z dostawcami szczepionek, Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek, która pozwala zaszczepić 3,1 mln Polaków. Dzisiaj zajętych terminów lub osób w trakcie szczepienia są ponad 3 mln osób. To oznacza, że w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek i wolnych terminów. Ale problemem nie jest tu system, który został w Polsce stworzony w ramach Narodowego Programu Szczepień, tylko brak samych szczepionek - tłumaczył podczas konferencji Dworczyk.

Michał DworczykDworczyk: Wszystkie terminy szczepień do 31 marca zostały zarezerwowane

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Dr Michał Sutkowski gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (25.01)
Więcej o: