Szczepienie przeciw COVID-19. Jakie dokumenty ze sobą zabrać?

Jakie dokumenty należy mieć przy sobie, udając się na szczepienie przeciw COVID-19? Czy dowód tożsamości wystarczy? Podpowiadamy, co ze sobą wziąć.

Informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do szczepienia przeciw COVID-19, przygotowała m.in. Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Lekarze przypominają, że na szczepienie przeciw COVID-19 należy ze sobą zabrać niezbędne dokumenty.

Zobacz wideo Rząd zmienia kolejność szczepień. Chodzi o pacjentów z chorobami przewlekłymi

Idziesz na szczepienie przeciw COVID-19? Nie zapomnij o dowodzie i liście leków

Pierwszym dokumentem, który należy ze sobą wziąć, jest dowód osobisty. Jest on potrzebny do potwierdzenia tożsamości pacjenta, który ma przyjąć szczepionkę. Oprócz dowodu osobistego należy zabrać ze sobą listę leków, które się przyjmuje. Przyda się ona przede wszystkim w sytuacji, gdy szczepimy się nie w swojej przychodni. Osoby, które będą się szczepić w POZ innym niż ten, do którego chodzą zazwyczaj, powinny mieć ze sobą także dokumentację medyczną. Pomoże ona lekarzowi w podjęciu decyzji o kwalifikacji pacjenta do szczepienia. 

Michał DworczykRejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Kiedy nowe terminy? Dworczyk wyjaśnia

Kwestionariusz wywiadu przesiewowego. Możesz wypełnić go w domu

Osoba chcąca się zaszczepić musi wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia. Składa się ona z kilkunastu pytań i oświadczenia o dobrowolnym wyrażeniu zgody na szczepienie. Aby spędzić w przychodni jak najmniej czasu, można ją pobrać ze strony internetowej pacjent.gov.pl i wypełnić w domu. Ten dokument można, ale nie trzeba mieć przy sobie. Pacjent, który nie wypełni go w domu, otrzyma kwestionariusz w przychodni, gdzie będzie mieć chwilę na jego wypełnienie. Z tego powodu osoby z wadą wzroku na szczepienie powinny wziąć ze sobą okulary. 

Szczepienie na koronawirusa. Jak się przygotować? Co ze sobą zabrać? (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienie na koronawirusa. Jak się przygotować? Co ze sobą zabrać?

Więcej o: