Problemy z rejestracją na szczepienia, infolinia zablokowana. "Nawet 300 tysięcy połączeń na minutę"

Od godziny 6 rano osoby w wieku 70 i więcej lat mogą zarejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Zainteresowanie zapisaniem się jest tak duże, że pojawiły się bardzo duże problemy z dodzwonieniem się na infolinię.

Od kilku dni było wiadomo, że w piątek od godziny 6 seniorzy po 70. roku życia będą mogli zacząć się rejestrować na szczepienie przeciw COVID-19. Zainteresowani mogą tego dokonać na trzy sposoby. Okazuje się jednak, że jeden z nich od samego początku nie funkcjonuje tak, jak powinien.

Punkt POZDworczyk: Apelujemy, by samodzielnie nie chodzić do POZ-ów. Lepiej dzwonić

Problemy z kontaktem z infolinią. "Nawet 300 tysięcy prób na minutę"

Szef Kancelarii Premiera i koordynator programu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że od początku rejestracji za pośrednictwem strony internetowej i infolinii zapisało się ponad 66 tysięcy osób w wieku między 70 a 80 rokiem życia. - Zainteresowanie jest bardzo duże, na oba te kanały jest bardzo duży napór osób, które chcą się zarejestrować - mówił.

Zarejestrowanych osób mogłoby być znacznie więcej, jednak problemy z dodzwonieniem się na infolinię skutecznie to utrudniają. "Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę" - czytamy na profilu #SzczepimySię na Twitterze.

Trzy metody rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Poza kontaktem z infolinią zainteresowane osoby mają do wyboru jeszcze dwie metody rejestracji. Można jej dokonać za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Do zalogowania potrzebny jest profil zaufany lub nowy dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Do IKP można zalogować się także wykorzystując konto internetowe w PKO BP (iPKO, Inteligo), Pekao SA lub banku spółdzielczym. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.gov.pl.

Ostatnią opcją jest osobiste umówienie się na szczepienie w pobliskim punkcie szczepień. Mapa punktów na bieżąco aktualizowania jest na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Osoby, które mają problemy z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu, który uruchamiają poszczególne gminy. Informacji na ten temat należy szukać na stronie poszczególnej miejscowości. Wiele miast organizuje też specjalne infolinie, np. Gdańsk - 500 218 337 czy Tarnowskie Góry - 504 958 079.

Od piątku osoby powyżej 70. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.Od piątku osoby powyżej 70. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienie

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Prokuratorzy szczepieni w grupie pierwszej. "To wąska grupa, na pierwszej linii"
Więcej o: