Koronawirus w Polsce. 346 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia zakomunikowało, że na przestrzeni ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce zmarło kolejnych 346 pacjentów. Całkowity bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 34 908.

Resort dodatkowo poinformował, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywny wynik w przypadku kolejnych 6 640 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, łączna liczba zakażeń w Polsce wynosi obecnie 1 464 448.

Szczepienia na koronawirusa dla seniorówInfolinia 989 zapchana. "Przepraszamy, nie możemy zrealizować połączenia"

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, spośród wszystkich pacjentów, którzy na przestrzeni ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 270. Pozostałe 76 osób chorób tych nie miało. Liczba zgonów z powodu koronawirusa w naszym kraju wynosi obecnie 34 908.

Koronawirus w Polsce. Pierwsze problemy z rejestracją na szczepienia osób 70+

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia na koronawirusa osób powyżej 70. roku życia. Niestety, dodzwonienie się na specjalną infolinię graniczy z cudem. - W słuchawce słyszałem już nawet, że nie ma takiego numeru albo że osoba, do której dzwonisz ma wyłączony telefon - mówi pan Andrzej, który od rana próbował się dodzwonić na 989.

Długi czas oczekiwania potwierdzają także inne osoby, które próbowały w piątek rano dodzwonić się na infolinię. "W tej chwili infolinia 989 zatkana. Na razie chyba trzeba cierpliwie poczekać z zapisem na szczepienie osób 70+, aż minie pierwsza fala. Dobrze jest też sprawdzić, czy nasza przychodnia sama nie prowadziła zapisów dla swoich pacjentów" - napisał na Twitterze dziennikarz Radio ZET, Jacek Czarnecki.

Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaKraska: Sygnały są optymistyczne, pod przychodniami pojawiają się kolejki

Niewydolny system zapisów skomentował także Waldemar Kraska, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. - Od godz. 6 mamy możliwość zapisywania się na szczepienia osób powyżej 70. r. ż. i pierwsze sygnały, które mamy dzisiaj są bardzo optymistyczne, jest bardzo duże zainteresowanie, pod przychodniami pojawiają się kolejki - dodał Waldemar Kraska w Radiowej Jedynce.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Pandemia w Polsce. Michał Wójcik opisuje swoją chorobę
Więcej o: