Kraków. Cztery osoby zaszczepione poza kolejnością w Domu Pomocy Społecznej. Wśród nich radna

W Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej poza kolejnością zaszczepiono cztery osoby, w tym miejską radną Bogumiłę Drabik. Po tym, jak sprawą zainteresowali się dziennikarze, dyrektor placówki zrezygnował z pracy.

W poniedziałek 18 stycznia rozpoczęła się akcja szczepienia pracowników i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Z doniesień portalu LoveKraków.pl wynika, że w stolicy Małopolski doszło do kilku przypadków szczepienia poza kolejnością. 

Kraków. Wśród zaszczepionych poza kolejnością jest radna. Dyrektor MDDPS złożył wypowiedzenie 

W Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Szkolnym dawkę szczepionki przeciw COVID-19 miały przyjąć cztery osoby w żaden sposób niezwiązane z DPS-ami. Dziennikarze ustalili, że są to znajomi jednej z pracownic MDDPS. Wśród nich znalazła radna dzielnicy XVIII Nowa Huta Bogumiła Drabik z Platformy Obywatelskiej. Możliwość zaszczepienia poza kolejnością miał jej zaproponować dyrektor placówki. Po tym, jak dziennikarze zaczęli zadawać pytania o nieprawidłowości w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej, złożył on wniosek o rozwiązanie umowy o pracę, w związku z planowanym przejściem na emeryturę.

LoveKraków.pl poprosił o komentarz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rzeczniczka tej instytucji Agnieszka Pers poinformowała, że za sposób realizacji szczepień w poszczególnych DPS-ach odpowiadają wyłącznie dyrektorzy placówek. Dodała, że dyrekcja MOPS przypomniała o "konieczności bezwzględnego zachowania kolejności szczepień". 

Dyrektor MDDPS został poproszony przez MOPS o wyjaśnienia. Tłumaczył on, że podjął decyzję o zawiadomieniu czterech osób o możliwości zaszczepienia się poza kolejnością w związku z niewykorzystaniem kilku szczepionek.

Zobacz wideo Rząd zmienia kolejność szczepień. Chodzi o pacjentów z chorobami przewlekłymi

* * *

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

Jak działają szczepionki? WHO w prostych słowach wyjaśnia mechanizm

Czy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Więcej o: