Waldemar Kraska: Sygnały są optymistyczne, jest duże zainteresowanie, pod przychodniami pojawiają się kolejki

Waldemar Kraska został zapytany o rejestrację na szczepienia kolejnej grupy osób, które znajdują się w tak zwanym pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień. Wiceminister zdrowia przyznał, że dane dotyczące zainteresowania akcją są bardzo obiecujące.
Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii jest już widoczna na oddziałach?

Wiceminister zdrowia był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej 1,5 godziny na szczepienia zarejestrowało się 66 tys. osób. W ciągu jednej minuty zarejestrowanych było nawet ponad 300 tys. połączeń telefonicznych.

Waldemar Kraska: Mamy zimę, osoby starsze nie muszą czekać i osobiście się zapisać

Waldemar Kraska został zapytany o start rejestracji szczepień dla osób, które skończyły 70 lat. Polityk przyznał, że w momencie rozpoczęcia rejestracji (czyli o godzinie 6:00 w piątek 22 stycznia) całodobowa i bezpłatna infolinia była przeciążona. Zgłoszenia przyjmuje ponad dwa tysiące konsultantów, jednak zainteresowanie jest tak duże, że pacjenci muszą czekać w kolejce na połączenie. - Gdy się nie dodzwonimy, konsultanci oddzwonią - zapewniał jednak Waldemar Kraska.

- Od godzinny szóstej rano mamy możliwość zapisywania się na szczepienia osób powyżej 70. roku życia i pierwsze sygnały, które mamy dzisiaj są bardzo optymistyczne, jest bardzo duże zainteresowanie, pod przychodniami pojawiają się kolejki - powiedział dalej wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska apelował jednak do seniorów, by nie stali w kolejkach przed przychodniami. - Można zadzwonić na infolinię, byśmy nie musieli się gromadzić w ten chłodny poranek. Mamy zimę, osoby starsze nie muszą czekać i osobiście się zapisać - powiedział.

****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach.

Więcej o: