Koronawirus w Polsce. 419 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na przestrzeni poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 419 pacjentów. Całkowity bilans zgonów z powodu COVID-19 w Polsce wzrósł do 34 561.

Resort dodatkowo poinformował, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywny wynik w przypadku 7 152 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, od początku epidemii w Polsce potwierdzono już 1 457 755 zakażeń.

Pracownicy służby zdrowia przyjmują druga dawkę szczepionki przeciw COVID-19KPRM: W etapie pierwszym najpierw szczepienia obejmą seniorów

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, spośród wszystkich pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z koronawirusem, większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 338. Pozostałe 81 osób chorób tych nie miało. Licznik zgonów od początku epidemii wynosi na ten moment 34 561.

Koronawirus w Polsce. W piątek rusza rejestracja dla osób 70+

W etapie pierwszym będą szczepieni seniorzy powyżej 60 lat, osoby z chorobami przewlekłymi (m.in. po przeszczepach i chorzy na nowotwory), a także nauczyciele i służby mundurowe - wynika z zapowiedzianej przez przedstawicieli rządu zmiany kolejności szczepień.

W piątek 22 stycznia o godz. 6 rano z kolei rusza system rejestracji na szczepienie i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - poinformował w środę Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Konferencja prasowa szefa KPRM Michała DworczykaDworczyk: W piątek uruchamiamy system rejestracji dla pacjentów 70+

"To jest związane z ograniczonym dostępem do szczepionek, które pozyskujemy w ramach umowy unijnej, która powoduje, że do wszystkich krajów wspólnoty szczepionki są dostarczane proporcjonalnie w podobnym czasie" - stwierdził.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Rząd zmienia kolejność szczepień. Chodzi o pacjentów z chorobami przewlekłymi
Więcej o: