Dworczyk: W piątek uruchamiamy system rejestracji i infolinię dla pacjentów 70+

W piątek 22 stycznia o godz. 6 rano rusza system rejestracji na szczepienie i infolinia dla seniorów powyżej 70. roku życia - poinformował w środę Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień

Na konferencji prasowej Dworczyk powiedział też, że wolnych terminów szczepień, które zostaną zrealizowane do końca I kwartału "nie jest tak dużo jak byśmy chcieli".

Narodowy Program Szczepień. 22 stycznia rusza rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia

"To jest związane z ograniczonym dostępem do szczepionek, które pozyskujemy w ramach umowy unijnej, która powoduje, że do wszystkich krajów wspólnoty szczepionki są dostarczane proporcjonalnie w podobnym czasie" - stwierdził.

Zobacz wideo Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska wyjaśnia, co ze szczepieniami w trakcie leczenia onkologicznego

Wyraził nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale zostaną zarejestrowane szczepionki od kolejnych producentów. "Wtedy tych terminów będzie więcej" - zaznaczył. "Prosimy o zrozumienie tego, że nie we wszystkich częściach Polski i nie dla wszystkich zainteresowanych seniorów tych terminów będzie dostatecznie dużo" - powiedział Dworczyk.

Namawiał też do korzystania z infolinii (numer: 989), dzięki której można zarejestrować się na szczepienie.

Od 15 stycznia na szczepienie przeciw koronawirusowi rejestrują się seniorzy powyżej 80. roku życia. W piątek 22 stycznia ruszy rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ma ruszyć 25 stycznia.

PAP, autorzy: Monika Zdziera/mzd/mok/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Szczepionka przeciw COVID-19 Zapisy na szczepienia na COVID-19 w Polsce. Jak się zarejestrować? [PORADNIK]

Więcej o: