Koronawirus w Polsce. 443 zgony z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W środowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na przestrzeni ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 443 pacjentów. Dodając to do całkowitego bilansu, liczba zgonów od początku epidemii wzrosła do 34 141.

Resort ponadto przekazał, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik w przypadku 6 919 osób. Całkowita liczba zakażeń od początku epidemii w Polsce wzrosła tym samym do 1 450 747.

Adam NiedzielskiNiedzielski o koronawirusie: U nas jest stabilnie, a wszędzie w Europie jest eskalacja

Zgodnie z treścią opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia raportu, zdecydowana większość osób, które w ciągu ostatniej doby zmarły z powodu COVID-19, miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 337. Pozostałych 106 zmarłych chorób tych nie miało. Licznik zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem wskazuje obecnie 34 141.

Koronawirus w Polsce. Niedzielski o spadku liczby zakażeń: Martwi duża liczba zgonów

- Wszystkie decyzje, które teraz będziemy podejmowali, muszą być decyzjami bardzo ostrożnymi. Liczba zachorowań na COVID-19 systematycznie maleje, jednak martwi duża liczba zgonów, a ona jest jednym z kluczowych argumentów - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Oczywiście, jeżeli sytuacji się nie zmieni, to jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy podejmowali takie decyzje, których oczekujemy, ale – muszę dokonać tego zastrzeżenia – popatrzmy i pamiętajmy o tym, co się dzieje w Europie. [...] Mamy taką pewną dychotomię, która polega na tym, że u nas jest stabilnie, a wszędzie dookoła w Europie jest niestety eskalacja pandemii - dodał Niedzielski.

Prof. Andrzej HorbanProf. Horban o ograniczeniu dostaw szczepionek: Potencjalna katastrofa

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Pfizer zmniejsza dostawy. Rząd zmienia harmonogram szczepień
Więcej o: