Kolejni posłowie Lewicy z koronawirusem. Na posiedzeniu Sejmu klub w ograniczonym składzie

Kolejni parlamentarzyści Lewicy mają koronawirusa, a w przeddzień obrad Sejmu zamknięto pomieszczenia klubowe i warszawskie biuro klubu. Na dwudniowym posiedzeniu Lewicę będzie reprezentować ograniczone grono parlamentarzystów.

Pierwszy o zakażeniu poinformował przez Twittera wiceszef klubu Lewicy, wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. "Niestety POZYTYWNY. Uważajcie na siebie, to dziadostwo dopada w najmniej oczekiwanym momencie!" - przekazał w mediach społecznościowych poseł. 

O chorobie poinformował także w poniedziałek szef Sojuszu, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz Czarzasty Włodzimierz Czarzasty zakażony koronawirusem

Kolejni posłowie Lewicy zakażeni koronawirusem. Na obradach będziemy działać w ograniczonym składzie"

Zakażony także jest szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański (także SLD). W rozmowie z PAP przyznał, że o zakażeniu dowiedział się w poniedziałek. "Zarówno ja, jak i Tomasz Trela byliśmy na spotkaniu u pana marszałka (Czarzastego) w czwartek. Podejrzewam, że któryś z nas musiał już prątkować" - powiedział Szczepański.

Pozytywny wynik, jak poinformował PAP sekretarz klubu parlamentarnego Lewicy Dariusz Wieczorek, ma też poseł i sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek. Choruje też, jak informuje portal Interia.pl, Anna Maria Żukowska; politycy ci są na kwarantannie.

Kolejnych kilku posłów Lewicy czeka na wyniki testów na koronawirusa; test wykona też Wieczorek, jako, że uczestniczył w spotkaniach z osobami, które podejrzewają, że mogą być chore. Poseł przekazał PAP, że we wtorek zamknięto pomieszczenia Lewicy w Sejmie, aby je odkazić, aby mogły działać w dniach posiedzenia Sejmu, które startuje od środy. "Na obradach będziemy działać w ograniczonym składzie" - powiedział. Zapewnił, że będą w nich uczestniczyć m.in. szef klubu Krzysztof Gawkowski oraz posłowie: Krzysztof Śmiszek, Marek Dyduch i Monika Pawłowska.

Zobacz wideo Rzeczniczka Porozumienia o harmonogramie obostrzeń

Portal Interia.pl poinformował we wtorek jako pierwszy, powołując się na Żukowską, że nie będzie powołania rzecznika Nowej Lewicy w tym tygodniu, bo zgodnie z uchwałą zarządu wykonanie tego zadania należy do przewodniczącego, a ten przez co najmniej 10 dni będzie w izolacji. Portal podał też, że zamknięto warszawskie biuro klubu.

PAP, autorzy: Wiktoria Nicałek/wni/par/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: