Włodzimierz Czarzasty zakażony koronawirusem. "Uciekałem przed tym świństwem prawie rok"

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym wyniku badania polityk poinformował w poniedziałek wieczorem na Twitterze.

"Uprzejmie informuję, że niestety mam pozytywny wynik koronowirusowy" - napisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze Włodzimierz Czarzasty. "Uciekałem przed tym świństwem prawie rok" - dodał. Jak zaznaczył, wynik otrzymał niedługo przed umieszczeniem wpisu na Twitterze. 

Włodzimierz Czarzasty w tym roku skończy 60 lat. Od 2016 r. jest przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a od 2019 r. posłem Lewicy i wicemarszałkiem Sejmu. W przeszłości był m.in. członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Koronawirus. Liczba zakażeń

W poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3271 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. "Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 41 osób" - dodał resort.

Tym samym liczba stwierdzonych do tej pory zakażeń wynosi 1 438 914. Zmarło 33 407 chorych.

Od 27 grudnia zostało zaszczepionych w Polsce ok. 475 tys. osób.

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

Jak działają szczepionki? WHO w prostych słowach wyjaśnia mechanizm

Czy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Zobacz wideo Pfizer zmniejsza dostawy. Rząd zmienia harmonogram szczepień