Koronawirus w Polsce. 52 zgony z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia poinformował w poniedziałkowym raporcie, że w ciągu minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarły 52 osoby.

Łączna liczba zgonów w Polsce od początku epidemii koronawirusa wynosi już 33 407. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami minionej doby zmarło 41 osób, z powodu samego wirusa zmarło 11 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w ciągu ostatniej doby testy na koronawirusa dały pozytywny wynik w przypadku 3 271 osób. Taki przyrost zakażonych spowodował, że do tej pory w kraju odnotowano łącznie 1 438 914 zakażeń SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce. U 2 proc. badanych nauczycieli wykryto zakażenie SARS-CoV-2

Ministerstwo edukacji poinformowało, że w pięciodniowej akcji testowania nauczycieli i personelu szkolnego wzięło udział niemal 134 tys. osób. Wyniki testu na SARS-CoV-2 znane są już u 122 tys. z nich. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 2 proc. badanych.

Udział w badaniach współorganizowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i wojewódzkie oddziały sanepidu był dobrowolny i bezpłatny. Oprócz nauczycieli do testów mogli zgłosić się również pracownicy obsługi administracyjnej szkoły, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący prace naprawcze na terenie szkoły.

Akcja testowania nauczycieli była związana z powrotem od poniedziałku 18 stycznia do nauki stacjonarnej w szkołach najmłodszych dzieci z klas 1-3. Lekcje mają odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Resort edukacji chce, aby w miarę możliwości jedną klasę uczył jeden nauczyciel. Pozostali uczniowie pozostaną na nauce zdalnej co najmniej do 31 stycznia.

Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii jest już widoczna na oddziałach?
Więcej o: