Narodowy Program Szczepień podzielony został na etapy. Pierwszeństwo szczepień uzyskali najpierw pracownicy ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznych i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, stacjach sanepidu, farmaceuci, studenci medycyny oraz rodzice wcześniaków. Od 15 stycznia na szczepienia mogą rejestrować się także seniorzy powyżej 80. roku życia. Pozostałe osoby mogą zgłosić chęć udziału w szczepieniu.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, szczepienia na COVID-19 będą realizowane w: placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących, centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych. Gdzie sprawdzić ich dokładne lokalizacje?
Mapa punktów szczepień na koronawirusa podzielona jest na województwa i będzie na bieżąco aktualizowana. Najwięcej placówek, które biorą udział w akcji szczepień, znajduje się w województwie mazowieckim, śląskim, małopolskim i dolnośląskim. Dokładne lokalizacje punktów można znaleźć na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.