Wszystko, co chcesz wiedzieć o szczepionce na COVID. Na wasze pytania odpowie dr Cholewińska-Szymańska

Masz pytania lub wątpliwości dot. szczepionki na COVID-19? Dziś będzesz mógł usłyszeń na nie odpowiedź od ekspertki. O godz. 12 w Gazeta.pl rozmawiamy z dr n. med. Grażyną Cholewińską-Szymańską z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Lekarka będzie odpowiadać na nadesłane przez was pytania.
Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy

Już dziś - w piątek 15.01 o godzinie 12:00 - gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Wspólnie z ekspertką postaramy się odpowiedzieć na pytania i wątpliwości, jakie pojawiają się wokół sczepień na COVID-19.

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu.

Wcześniej na pytania czytelników Gazeta.pl odpowiadał Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień. "Czy jakieś choroby będą uprawniały do wcześniejszego zaszczepienia się, niż wynikałoby to z samego wieku?", "Czy rząd pracuje nad jakąś formą paszportu immunologicznego?" - to niektóre z pytań, które mu zadano. 

Od północy zgłaszać chęć szczepień mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia. Zgłosić się można wypełniając formularz na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl, dzwoniąc pod numer 989, lub zgłaszając się do placówki POZ. Nie jest to jeszcze rejestracja - zgłoszenie zapewni jednak otrzymanie skierowania na sczepienie w momencie, kiedy zaczną się szczepienia danej grupy wiekowej lub zawodowej.  

Dziś też rozpoczęły się rejestracja i zapisy na szczepienia osób, które ukończyły 80. rok życia.