Koronawirus w Polsce. 386 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że na przestrzeni ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 386 pacjentów. Taki bilans powoduje, że łączna liczba zgonów od początku epidemii w Polsce wynosi obecnie 32 844.

Resort dodatkowo przekazał, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 7 795 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, do tej pory w naszym kraju odnotowano już 1 422 320 przypadków zakażenia koronawirusem.

Genetycy PAN: Jedyną naukowo umocowaną metodą przerwania epidemii jest szczepionkaGenetycy PAN: Jedyną metodą przerwania epidemii jest szczepionka

Zgodnie z treścią opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia raportu, spośród wszystkich pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19, większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 298. Pozostałe 88 osób ich nie miało. Od początku epidemii w Polsce z powodu koronawirusa zmarło już 32 844  pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Prof. Simon reaguje na rzekome działanie amantadyny

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zamieścił na swojej stronie internetowej stanowisko członków Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN. Podkreślili oni, że "jedyną naukowo umocowaną metodą kontrolowanego przerwania epidemii SARS-CoV-2 jest zaszczepienie się szczepionką przeciw COVID-19".

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł twierdzi, że wyszedł z COVID-19 dzięki amantadynie. Jego słowa skomentował prof. Krzysztof Simon, który stwierdził, że polityk wypowiada się na temat leku, o którym nie ma pojęcia.

Prof. Krzysztof SimonWiceminister zachwala amantadynę. Prof. Simon: Skandaliczna wypowiedź

- Amantadyna jest bardzo starym lekiem przeciwgrypowym, który wykazał swoją nieskuteczność, dlatego go odstawiono, bo miał też toksyczność. Stosowany jest w neurologii. Działa faktycznie na niektóre wirusy na bardzo wczesnej postaci, ale on wywoływał masę mutacji błyskawicznych - powiedział prof. Simon.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy
Więcej o: