Dworczyk: W Polsce zaszczepiono dotąd 400 tys. osób. W tym tygodniu będzie ich łącznie 250 tys.

W czwartek przekroczyliśmy 400 tys. zaszczepionych osób w Polsce - poinformował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera oraz pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

"Łącznie w tym tygodniu zaszczepione zostanie ponad 250 tys. osób. W przyszłym tygodniu ponad 330 tys." - przekazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Narodowy Program Szczepień: zaszczepiono dotąd 400 tys. osób. 25 stycznia ruszają szczepienia seniorów

Szczepienia przeciw koronawirusowi trwają od 27 grudnia ub.r., obecnie szczepione są osoby z grupy zero, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Szczepionka przeciw COVID-19 Zapisy na szczepienia na COVID-19 w Polsce. Jak się zarejestrować? [PORADNIK]

Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia tych osób, należących do grupy pierwszej, rozpoczną się 25 stycznia.

Ponadto do grupy pierwszej należą osoby powyżej 60 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia), zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele.

PAP, autorzy: Aleksandra Rebelińska/reb/par/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

****

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W piątek 15.01 o godzinie 12:00 gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy
Więcej o: