Emilewicz żartowała, że "Polak potrafi". Teraz sama może ponieść konsekwencje za wyjazd na narty

- Polak potrafi. Wiemy, że my mamy jakiś taki gen, który sprawia, że potrafimy sobie radzić z niedogodnościami regulacyjnymi - żartowała miesiąc temu Jadwiga Emilewicz podczas Porannej rozmowy Gazeta.pl, mówiąc o łamaniu obostrzeń. Teraz sama może odpowiedzieć za wyjazd za narty. Ryszard Terlecki wspominał o możliwym zawieszeniu.
Zobacz wideo Jak Emilewicz zareagowała, gdy spytaliśmy ją o obchodzących obostrzenia związane z hotelami i stokami narciarskimi? (Wypowiedź z 17.12)

17 grudnia Jadwiga Emilewicz gościła w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Posłanka odniosła się wtedy do tego, jak Polacy obchodzą obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. I to właśnie te słowa w kontekście sprawy z nartami są jej obecnie wypominane.

Jadwiga Emilewicz żartowała w Gazeta.pl, że "Polak potrafi". Teraz może sama odpowiedzieć za wyjazd

- Nie brakuje takich ogłoszeń, że można sobie wynająć schowek na narty z aneksem kuchennym albo że można sobie przyjechać w podróż służbową do pensjonatu, a przy okazji sobie poszusować na stokach narciarskich. To chyba nie jest sytuacja normalna? - zapytał prowadzący program Jacek Gądek.

- Polak potrafi. Wiemy, że my mamy jakiś taki gen, który sprawia, że potrafimy sobie radzić z niedogodnościami regulacyjnymi. Jeśli mówimy na poważnie, jeżeli słuchamy na poważnie epidemiologów, ja się oczywiście nie znam na epidemiologii i tutaj posiłkuję się mądrzejszymi ode mnie w tej sprawie, którzy mówią jasno i wyraźnie, że wzmożony kontakt sprawia, że koronawirus sieje się szybciej - odpowiedziała Jadwiga Emilewicz. Zaapelowała również o roztropność do wszystkich, którzy "wynajmują schowki na narty".

Emilewicz może zostać zawieszona

W środę portal tvn24.pl ujawnił, że synowie Jadwigi Emilewicz brali udział w narciarskim zgrupowaniu w Suchem między 2 a 6 stycznia. Polski Związek Narciarski potwierdził w czwartek, że jeździli oni na nartach bez aktywnej licencji sportowej. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa na stokach mogą przebywać jedynie osoby uprawiające sport zawodowy lub członkowie kadry narodowej i olimpijskiej.

Jeśli te informacje się potwierdzą, Emilewicz może zostać zawieszona w klubie parlamentarnym PiS - poinformował w czwartek Ryszard Terlecki.

W tej sprawie z politykami rozmawiał również Jacek Gądek z Gazeta.pl. "- Poczekamy na wszystkie informacje i wówczas prezydium klubu pochyli się nad tą sprawą - mówi nam Waldemar Andzel (PiS), rzecznik klubowej dyscypliny. I na tym ucina. Decyzje ws. Emilewicz mogą zapaść już na najbliższym posiedzeniu Sejmu - w przyszłym tygodniu. Inni politycy PiS, których pytaliśmy o sprawę Emilewicz, są poirytowani jej rodzinnym wypadem w góry" - czytamy w artykule, którego całość można przeczytać poniżej.

Jadwiga Emilewicz najpewniej będzie zawieszona w klubie PiSJadwiga Emilewicz najpewniej będzie zawieszona w klubie PiS

Więcej o: