Kielecki radny z PO miał zaszczepić się przeciwko COVID-19 poza kolejnością. Partia domaga się wyjaśnień

Kielecki radny z PO Karol Wilczyński miał zaszczepić się przeciwko COVID-19 poza kolejnością. - Jeśli okaże się, że się zaszczepił, ale nie miał do tego prawa, to jutro wystąpię do władz krajowych naszego ugrupowania o usunięcie go z partii - powiedział przewodniczący KO w województwie świętokrzyskim.

Portal wkielcach.info dotarł do informacji, z których wynika, że Karol Wilczyński, radny z Platformy Obywatelskiej, zaszczepił się przeciwko COVID-19 poza kolejnością. Samorządowiec, który na co dzień pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach, a także jest sekretarzem świętokrzyskiej PO, miał przyjąć preparat pod koniec ubiegłego roku w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ulicy Sobieskiego. "Prawdopodobnie radny skorzystał ze szczepienia, ponieważ zasiada w Radzie Społecznej Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego. Rada jest ciałem doradczym i opiniującym. Za swoją pracę Wilczyński, podobnie jak pozostali radni, nie pobiera wynagrodzenia" - podaje portal.

Według informacji zamieszczonych na stronie NFZ do grupy "zero", która szczepi się w pierwszej kolejności, należą m.in. pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Nie ma jednak żadnej informacji, z której wynikałoby, że priorytetowo preparat mają przyjąć członkowie rad społecznych.

PO czeka na wyjaśnienie

Wkielcach.info oraz kielecka "Gazeta Wyborcza" poprosiły o komentarz radnego Wilczyńskiego. Ten odpowiedział tak samo: "informacje medyczne [...] należą do grupy danych wrażliwych i podlegają ochronie prawnej, nie wyrażam zgody na przetwarzanie takich danych dotyczących mojej osoby w jakikolwiek sposób".

Wiadomo jednak, że sprawą zajęły się już świętokrzyskie struktury PO. - Poprosiłem pana Wilczyńskiego, aby odniósł się do tych informacji. Jeśli się okaże, że się zaszczepił, ale nie miał do tego prawa, to jutro [piątek - przyp. red.] wystąpię do władz krajowych naszego ugrupowania o usunięcie go z partii - powiedział w rozmowie z Onetem Artur Gierada, przewodniczący partii w województwie.

***

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W piątek 15.01 o godzinie 12:00 gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

***

Masz wątpliwości co do udziału w programie szczepień? Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? W poniższych tekstach eksperci wyjaśniają, że szczepionki są w pełni bezpiecznym sposobem na powstrzymanie pandemii, a także zadbanie o zdrowie swoje oraz najbliższych.

Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy
Więcej o: