W pi±tek ruszaj± zg³oszenia na szczepienia dla osób w wieku 18-69 lat. "To nie to samo, co rejestracja"
Od piątku 15 stycznia rejestrować na szczepienie mogą się osoby, które skończyły 80 lat. Tydzień później - 22 stycznia - rusza rejestracja dla chętnych powyżej 70. roku życia. Szczepienia seniorów mają ruszyć 25 stycznia.
Jednocześnie minutę po północy w piątek 15 stycznia na stronie www.gov.pl/szczepimysie zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla osób w wieku 18-69 lat.
"Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin" - czytamy na rządowych stronach. Urzędnicy podkreślają, że "zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja".
"Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej" - wyjaśniają.
Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online
W formularzu trzeba będzie podać imię, nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy oraz opcjonalnie numer telefonu. Następnie trzeba będzie potwierdzić zgłoszenie, klikając w link, który otrzymamy na skrzynkę mailową.
Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin" - czytamy na stronie internetowej gov.pl.
Zarejestrować będzie można się na trzy sposoby: za pośrednictwem całodobowej, bezpłatnej infolinii 989, portalu pacjent.gov.pl lub kontaktując się z wybranym punktem szczepień.
Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W piątek 15.01 o godzinie 12:00 gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.
W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.
Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać
Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?
Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]
Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?
-
Rozbie¿no¶ci w danych MZ. W pi±tek "zmala³a" liczba ozdrowieñców. Nie zgadzaj± siê te¿ inne liczby
-
Jaros³aw Kaczyñski zaszczepi³ siê poza kolejno¶ci±? "Dementujemy"
-
Jadwiga Emilewicz mia³a wróciæ do rz±du. Wypad na narty w tym przeszkodzi³
-
Terlikowski o sprawie Polaka z Plymouth. "Z ¿alem przygl±dam siê histerii, podkrêcanej tak¿e przez polityków"
-
Zatrzymanie Romana Giertycha by³o nielegalne. Adwokat bêdzie domaga³ siê odszkodowania
- RPO interweniuje ws. Polaka w ¶pi±czce. Chce znalezienia "akceptowalnego rozwi±zania"
- Napad w centrum Olsztyna. Sprawca postrzeli³ dwie osoby i ukrad³ bi¿uteriê
- S±d wyrazi³ zgodê na transport Polaka w ¶pi±czce do kraju. Mê¿czyzna le¿y w szpitalu w Plymouth
- Duda o delegowanych prokuratorach: Je¿eli jest im ¼le, to nie widzê problemu. Maj± wolno¶æ wyboru zawodu
- Wyniki losowania EuroJackpot 22.01.2021 [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja]