Koronawirus w Polsce. 381 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 381 pacjentów. Dodając te dane do całkowitego bilansu, od początku epidemii w naszym kraju odnotowano już 32 456 zgonów.

Resort dodatkowo poinformował, że przeprowadzone na przestrzeni ostatniej doby testy wykazały pozytywne wyniki w przypadku 9 436 osób. Sprawia to, że całkowita liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju od początku epidemii wzrosła do 1 414 362.

Prof. Andrzej HorbanProf. Horban o luzowaniu obostrzeń: Jeżeli w ciągu tygodnia, dwóch nie wzrosną zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, spośród wszystkich pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 289. Pozostałe 92 osoby takich chorób nie miało. 

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk ogłosił kalendarz szczepień

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban zapowiedział, że luzowanie obostrzeń będzie możliwe, jeżeli w ciągu tygodnia, dwóch nie wzrośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. - Jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu - stwierdził lekarz.

- Wchodzimy w kluczowy etap szczepień. 15 stycznia otwieramy rejestrację dla osób powyżej 80. roku życia. Od tego dnia seniorzy mogą rejestrować się na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie. Tydzień później ruszy rejestracja dla osób między 70. a 79. rokiem życia - opisywał podczas środowej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień. Dodał, że pierwsze szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Michał DworczykDworczyk ogłosił kalendarz szczepień. Podał trzy ważne daty

- Eksperci zasiadający w radzie medycznej przy premierze zwrócili uwagę na to, że osoby powyżej 80. roku życia są najbardziej zagrożone ciężkim przebiegiem choroby COVID-19. Dlatego chcieliśmy dać im ten tydzień, by mogli zarejestrować się na jak najwcześniejsze terminy szczepienia - zaznaczył.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Michał Dworczyk gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (14.01)
Więcej o: