Rok więzienia dla pacjenta, który uciekł ze szpitala w Łodzi. Mężczyzna miał objawy koronawirusa

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał na rok więzienia 54-letniego Adama K., który w marcu ubiegłego roku uciekł ze szpitala w Zgierzu, choć miał objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem - podał portal Interia.pl, powołując się na doniesienia Polskiej Agencji Prasowej. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło 19 marca ubiegłego roku. Z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu w województwie łódzkim uciekł jednej z pacjentów, który został przyjęty z objawami koronawirusa.

Mężczyzna wcześniej przebywał w szpitalu w Sieradzu w związku ze schorzeniem niezwiązanym z koronawiusem. Podczas pobytu w placówce u pacjenta pojawiły się objawy typowe dla zakażenia tym patogenem. Lekarze podjęli więc decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala w Zgierzu, gdzie miał zostać poddany testom na obecność wirusa.

Policjanci zatrzymali pacjenta z objawami koronawirusa, który uciekł ze szpitala w Zgierzu.Uciekł ze szpitala z objawami koronawirusa. Był poszukiwany listem gończym

Łódź. Rok więzienia dla pacjenta szpitala zakaźnego

Pacjent zniknął ze szpitala jeszcze zanim laboranci zdołali pobrać od niego próbkę. Według ustaleń "Gazety Wyborczej" mężczyzna uciekł z placówki przez okno. Szpital natychmiast powiadomił policję oraz sanepid. Funkcjonariusze szukali mężczyzny przez kilka godzin, sprawdzając różne lokalizacje. Został zatrzymano tego samego dnia po południu w Łodzi, gdzie mieszkał. Późniejsze badania potwierdziły, że mężczyzna był zakażony.

Mężczyźnie postawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie choroby zakaźnej. Groziła mu za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jak podała w środę Interia, powołując się na doniesienia PAP, 54-latek został ostatecznie skazany przez łódzki Sąd Okręgowy na rok więzienia. Mężczyzna twierdził, iż był przekonany, że nie jest zakażony i nie zdawał sobie sprawy, że może kogokolwiek zarazić. Tłumaczył, że opuścił szpital, by się "odświeżyć".

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W czwartek 14.01 gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl będzie Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Zobacz wideo Dlaczego szczepi się również osoby, które przechorowały wirusa?
Więcej o: