USA. Najwyższy dobowy przyrost zgonów z powodu COVID-19. Zmarło ponad 4 tysiące zakażonych

We wtorek w Stanach Zjednoczonych odnotowano 4 327 zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem, co jest największym dobowym przyrostem od początku epidemii. Łącznie w kraju z powodu COVID-19 zmarło już niemal 390 tysięcy osób.

Poza wtorkiem dotychczas największą dobową liczbę zgonów z powodu koronawirusa odnotowano 7 stycznia, kiedy to zmarło 4 194 zakażonych. Co więcej, była to wówczas pierwsza doba, gdy liczba chorych, którzy nie zdołali pokonać COVID-19 przekroczyła 4 tysiące - informuje CNN.

Zamieszki w USA"WP": FBI wiedziało o planach szturmu na Kapitol. Ekstremiści mieli mapy

USA. Dramatyczne statystyki dotyczące koronawirusa. Kraj odpowiada za 25 proc. zakażeń na świecie

Generalnie styczeń 2021 roku nie jest w przypadków USA pozytywny pod względem statystyk. Trzeci, czwarty i piąty największy dobowy bilans zgonów również odnotowano w pierwszych dniach tego roku. Średnio w ostatnich niemal dwóch tygodniach umiera ponad 3 tysiące chorych w ciągu doby.

Stany Zjednoczone zdecydowanie przewodzą w statystyce zgonów z powodu COVID-19 na całym świecie. Łącznie zmarło już 389,6 tys. pacjentów, natomiast w drugiej w tym zestawieniu Brazylii odnotowano jak dotąd 204,7 tys. zgonów. Liczba wykrytych w USA zakażeń wynosi z kolei 23,3 mln, co stanowi nieco ponad 25 proc. wszystkich infekcji na całym świecie.

USA. Ponad 9 milionów zaszczepionych osób

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oznajmiło, że pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa otrzymało już ponad 9 milionów obywateli. Rozdysponowanych zostało już z kolei ponad 27 milionów dawek.

USA. Osiem goryli zakażonych koronawirusem. Zwierzęta mają łagodne objawyUSA. Osiem goryli zakażonych koronawirusem. Zwierzęta mają łagodne objawy

Najsprawniej proces szczepienia odbywa się w sześciu stanach - Dakocie Północnej, Zachodniej Wirginii, Connecticut, Południowej Dakocie, Montanie i Tennessee, gdzie podano ponad połowę otrzymanych dawek. Mniej niż 25 proc. szczepionek rozdysponowano jak dotąd w Arkansas, Georgii, Alabamie, na Hawajach, Wirginii, Idaho i Kalifornii.

****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Ile osób zostało zaszczepionych w Warszawie w weekend? Wiceprezydent Kaznowska: Myślę, że ta liczba wynosi równe „zero”
Więcej o: