Dyrektorka szpitala w Zgorzelcu odwołana. W placówce trwa kontrola ws. nieprawidłowości podczas szczepień

Zofia Barczyk odwołana z funkcji dyrektorki Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu - poinformowały władze starostwa. Jak tłumaczy rzeczniczka lokalnych władz, jest to wynik możliwych nieprawidłowości podczas szczepień przeciwko COVID-19. W placówce trwa kontrola NFZ.

Decyzję o odwołaniu Zofii Barczyk ogłoszono we wtorek około godziny 12. Urząd Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu o decyzji dotyczącej odwołania Barczyk poinformował w lakonicznym komunikacie, opublikowanym na stronie starostwa.

Na posiedzeniu w dniu 12 stycznia 2021 roku Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu

Nie kilkanaście, a kilkadziesiąt osób zaszczepiono na WUM poza kolejnościąNie kilkanaście, a kilkadziesiąt osób zaszczepiono na WUM poza kolejnością

Zobacz wideo Minister zdrowia apeluje o odwołanie rektora WUM i wolontariat zaszczepionych poza kolejnością

Dyrektorka szpitala w Zgorzelcu odwołana. W grupie zero w placówce zaszczepili się burmistrz miasta i były wójt

Rzeczniczka starostwa Kamila Kowalska w rozmowie z Radiem Wrocław przekazała, że decyzja o odwołaniu dyrektor placówki ma związek z nieprawidłowościami podczas szczepień przeciw COVID-19.

W zgorzelskiej placówce w grupie zero zaczepiono m.in. burmistrza Zgorzelca i byłego wójta gminy Zgorzelec. Stacja podaje jednak, powołując się na informacje ze szpitala, że obaj są członkami rodzin pracowników, co oznaczałoby, że zostali zaszczepieni zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Przepisy dopuszczają bowiem szczepienie w grupie zero rodzin pracowników szpitali.

Minister zdrowia na konferencji prasowejPo kontroli na WUM. Niedzielski z apelem do zaszczepionych o wolontariat

W placówce trwa kontrola NFZ, która rozpoczęła się w poniedziałek. Na razie nie ma wyników tego postępowania.

- Kontrolerzy weryfikują czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzają między innymi, jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Szczegółowe wyniki kontroli zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania - mówiła 8 stycznia rzeczniczka NFZ Anna Szewczuk-Łebska, cytowana przez portal Zgorzelec.naszemiasto.pl.

Dziennikarze portalu skontaktowali się z odwołaną dyrektorką. Barczyk odmówiła komentarza. Podobną decyzję podjął starosta zgorzelecki Artur Bieliński, który w rozmowie z serwisem przekazał, że na razie nie będzie udzielał dodatkowych informacji.

Więcej o: